Iza Łęcka Iza Łęcka 27.01.2021 11:42
The Elder Scrolls Online Wrota Oblivionu
1352V

TES: Wrota Oblivionu na efektownym zwiastunie. Akcja rozegra się 800 lat przed wydarzeniami z TES IV: Oblivion

ZeniMax Online Studios nie rezygnuje z rozwoju The Elder Scrolls Online, a Wrota Oblivionu zapewnią graczom wiele niezapomnianych doświadczeń. Deweloperzy zapowiedzieli marcowe DLC oraz premierę pierwszego rozdziału historii.

The Elder Scrolls Online Wrota Oblivionu to najnowsze rozszerzenie, a zarazem całoroczna przygoda, podczas której gracze zostaną poprowadzeni przez historię podzieloną na części. Pierwsza zadebiutuje już w połowie roku – Blackwood zagości na rynku 1 czerwca na PC oraz 8 czerwca na konsolach.

The Elder Scrolls Online: Blackwood został zapowiedziany jako „ogromny rozdział fabularny”, podczas którego sympatycy marki będą mierzyć się ze spiskiem daedrycznego księcia, Mehrunesa Dagona. Akcja rozpocznie się 800 lat przed wydarzeniami z The Elder Scrolls IV: Oblivion, a w trakcie rozgrywki otrzymamy ponad 30-godzinny wątek główny, mnóstwo zadań dodatkowych i niezliczone poprawki istniejących funkcji. Twórcy pierwszy raz w historii zapewnią także system towarzyszy, którzy wspólnie ze śmiałkami będą mogli przemierzać cały Tamriel.

„Nowy rozdział zabierze grających na wyprawę od murów cesarskiego miasta Leyawiin, które po raz pierwszy pojawiło się w The Elder Scrolls IV: Oblivion, po mroczne bagna Shadowfen, oraz oczywiście do tajemniczego regionu Blackwood, gdzie gracze odkryją samo sedno daedrycznego spisku. Nowa Rockgrove Trial, wydarzenia globalne Oblivion Portal, niepowtarzalne nagrody dostępne wyłącznie w tym rozdziale i o wiele więcej – zarówno doświadczeni, jak i początkujący gracze w ESO mogą liczyć na niesamowity rok daedrycznej destrukcji”.

Zanim jednak otrzymamy możliwość poznania nowej opowieści, w marcu zadebiutuje DLC z lochami, Flames of Ambition. To rozszerzenie zapoczątkuje całoroczną fabułę Wrót Oblivionu i pozwoli zapoznać się z przygodą prowadzącą wojowników do rozdziału Blackwood. Zgodnie z zapowiedzią ZeniMax Online Studios podróż do Deadland stanowić będzie wielkie zakończenie wyzwania.

Poniżej zobaczycie pełny zwiastun dodatku oraz możecie sprawdzić stream, podczas którego deweloperzy ogłosili dodatkową zawartość.

Źródło: Informacja prasowa; Bethesda Polska

Tagi: Bethesda Softworks The Elder Scrolls Online ZeniMax Online Studios