Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.03.2021 08:30
Blizzard nowe IP
560V

Blizzard pracuje nad niezapowiedzianą grą multiplayer? Nowy projekt może nie być związany z Overwatch 2

Coraz więcej doniesień zdaje się sugerować, że Blizzard pracuje obecnie nad zupełnie nową, niezapowiedzianą wcześniej grą multiplayer.

W Blizzardzie dzieje się ostatnio naprawdę dużo. Podczas niedawnej konferencji, BlizzConline, zapowiedziano całą masę nowości - najważniejszą było oczywiście Diablo 2 Resurrected, które zdaje się spełnieniem marzeń wielu fanów. Jakby tego było mało, twórcy ciągle szlifują swoje największe marki, a przy tym rozwijają nowe tytuły, jak choćby sequel znakomitego Overwatcha.

Wygląda jednak na to, że w międzyczasie trwają prace nad niezapowiedzianą grą multiplayer! Informacja pojawiła się za sprawą ogłoszenia, które zamieścił na Twitterze jeden z pracowników Blizzarda, Dan John Cox. Wspomniał, że poszukuje kandydatów, którzy byliby chętni dołączyć do jego zespołu artystów, aby pracować przy nowym projekcie. Ciekawe szczegóły zdradziło jedno z ogłoszeń, gdzie mogliśmy przeczytać, że potencjalny pracownik miałbym odpowiadać za "szerokie, rozległe doświadczenie gracza w FPS i grach akcji, zarówno singleplayer, jak i online".

Jak sam wspomniał, to najlepszy projekt, przy jakim miał okazję pracować, więc bez wątpienia możemy mówić o czymś naprawdę dużym. Wiele osób wciąż zakładało, że może chodzić o Overwatch 2, ale konkretne wymagania w ogłoszeniach o pracę tylko temu przeczyły - wygląda bowiem na to, że chodzi tu o tworzenie całości od podstaw. W przypadku głośnego sequela nie zakładano by projektowania postaci oraz stylu wizualnego, który jest od dawna ustalony.

I choć oczywiście może okazać się, że jest to Overwatch 2, który będzie nieco przeprojektowany, wciąż warto czekać na rozwój wydarzeń. Miejmy nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą odpowiedź na nurtujące kwestie i zdradzą, czy rzeczywiście możemy oczekiwać czegoś zupełnie nowego. Cóż, biorąc pod uwagę braki w świeżych IP od Blizzarda, byłoby świetnie.

Źródło: https://gamerant.com/blizzard-unannounced-pc-multiplayer-game-in-development-job-listing/

Tagi: blizzard Blizzard Entertainment multiplayer nowa gra Overtwatch Overwatch 2