Diablo 2 Resurrected oficjalnie! Blizzard pokazuje odświeżoną przygodę

News
17170V
Diablo 2 Resurrected oficjalnie! Blizzard pokazuje odświeżoną przygodę
Wojciech Gruszczyk | 20.02.2021, 01:22

Były plotki, później przecieki, a teraz możemy oficjalnie powitać Diablo 2 Resurrected. Blizzard właśnie przedstawił odświeżoną wersję swojej legendarnej produkcji. Zobaczcie pozycję, która trafi w gust wielu fanów uniwersum Diablo.

Diablo 2 Resurrected zostało właśnie oficjalnie zapowiedziane! Tak jak dzisiaj informowaliśmy – produkcja zmierza na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X|S, Nintendo Switcha i PC. Twórcy zapewnią pełną cross-progresję.

Na BlizzConline otrzymaliśmy krótki materiał, który jednak potwierdza, że w produkcji otrzymamy możliwość przeskoczenia pomiędzy odświeżoną oraz klasyczną oprawą, ale Blizzard podkreśla – gameplay nie zostanie zmieniony.

Gracze mogą wziąć udział w technicznej becie, która odbędzie się w niedalekiej przyszłości:

Zgłoście chęć udziału w technicznych alfa-testach: diablo2.blizzard.com

Diablo! Niech twa groza powróci! Diablo II: Resurrected (www.diablo2.com) to dopracowana, zremasterowana wersja gry Diablo II oraz dodatku Lord of Destruction® – dwóch legendarnych już dzieł wchodzących w skład definiującej gatunek fabularnych gier akcji sagi autorstwa Blizzard Entertainment.

Diablo 2 Resurrected będzie dostosowany do współczesnych urządzeń dzięki pełnemu renderingowi 3D, dynamicznemu oświetleniu, odnowionym animacjom i efektom zaklęć – a to wszystko w rozdzielczości 4K. Twórcy nagrali także od nowa, ujęcie po ujęciu, każdą spośród 27 minut przerywników opowiadających o losach tajemniczego Mrocznego Wędrowca. Zespół nie zapomniał o udźwiękowieniu, które również zostało zremasterowane, by zapewnić obsługę Dolby 7.1.

Diablo 2 Remake - 1

Tak grę zapowiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment:

„Diablo II było przełomową grą dla Blizzarda i milionów graczy na całym świecie. Cieszymy się, że w Diablo II: Resurrected możemy przywrócić ten klasyk na PC i konsole z progresją międzyplatformową, aby fani mogli na nowo przeżyć swoje wspomnienia lub po raz pierwszy doświadczyć ponadczasowej rozgrywki Diablo II na wybranej przez siebie platformie. Dzięki nowej oprawie dźwiękowej i grafice w wysokiej rozdzielczości Diablo II: Resurrected wciąga dziś tak samo mocno, jak przed dwudziestoma laty robił to pierwowzór”.

Diablo II: Resurrected oferuje graczom do wyboru 7 klas postaci oferujących bogactwo opcji modyfikacji: amazonkę, barbarzyńcę, czarodziejkę, nekromantę i paladyna z gry podstawowej oraz druida i zabójczynię z dołączonego dodatku Lord of Destruction.

Gracze, którzy wolą bardziej nostalgiczne doznania, będą mogli w każdej chwili za pomocą jednego przycisku przełączać się pomiędzy klasyczną i nowoczesną grafiką. Diablo II: Resurrected wygląda wprawdzie jak zupełnie nowa gra, ale charakterystyczne dla Diablo II elementy, jak rozgrywka i systemy, pozostały nienaruszone. Dodatkowo wprowadzono kilka bardzo pożądanych usprawnień, takich jak np. wspólna skrytka.

W Diablo 2 Resurrected będziemy mogli bez problemu przenosić przedmioty za pomocą skrytek i ze skrzynek będą mogły korzystać różne postacie, więc łatwo przerzucimy bronie lub pancerze pomiędzy klasami. W tej sytuacji możemy to oficjalnie powiedzieć: koniec mułów! ;)

Diablo 2 Remake - 2

Za projekt odpowiada Vicarious Visions i główny projektant Rob Gallerani potwierdził, że automatyczne podnoszenie złota będzie opcjonalne. Twórcy zapewnią także nowe skróty klawiszowe, ale także funkcje pokroju automatycznego dołączania do gry i automatycznego zapraszania znajomych... Choć nadal możemy w klasyczny sposób napisać na czacie „pp” („party please”).

Deweloperzy nie łączą Diablo 2 z Diablo 2 Resurrected, więc nie musimy się obawiać, że klasyk zniknie z serwerów – jak to miało miejsce w przypadku WarCrafta 3.

Studio jednak nie zdecydowało się zwiększyć rozmiaru ekwipunku, ponieważ twórcy chcą zapewnić graczom „klasyczne” doświadczenie:

„Masz bardzo ograniczony ekwipunek. Przeprowadziliśmy wiele dyskusji na temat: Czy powinniśmy zwiększyć wielkość zapasów? To jedno z miejsc, w których czuliśmy, że to o jeden most za daleko. To była część stylu gry.”

Diablo 2 Remake - 3

Deweloperzy nie zmienili nawet niektórych mniejszych bugów, które „nie niszczą doświadczenia”, ale są wykorzystywane przez fanów – jeśli wiesz, w którym miejscu możesz stanąć na mapie, by boss nie mógł Cię zaatakować, to nadal będziesz mógł wykorzystać tę wiedzę. W Diablo 2 Resurrected pojawią się klasyczne lobby z czatem, ale zamiast ladderów zdecydowano się postawić na sezony.

Warto podkreślić: produkcja nie otrzyma kanapowej kooperacji, ponieważ wykonanie tego elementu było „zbyt czasochłonne”. Deweloperzy nie wrzucą do gry żadnych mikrotransakcji, lootboxów czy też kupowania zwierzaków... Możemy także potwierdzić możliwość rozgrywki offline.

Diablo 2 Resurrected to kompletny pakiet i w tej edycji zawarta jest również cała zawartość dodatku Lord of Destruction. Gra została wyceniona na 39,99 dolarów.

Poniżej możecie sprawdzić fragmenty rozgrywki:

Źródło: własne

Komentarze (228)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych