Miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie Patronite.pl

Gry
2779V
Miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie Patronite.pl
Iza Łęcka | 12.03.2021, 12:25

Ciężka sytuacja na rynku prasowym, zwiększające się koszty druku i kolportażu oraz przede wszystkim pandemia i związane z nią restrykcje sprawiły, że PSX Extreme potrzebuje pomocy, by przetrwać ciężki okres. W tym trudnym dla nas czasie zdecydowaliśmy się zwrócić o wsparcie naszej wyjątkowej społeczności na Patronite.pl, a na wszystkich wspierających czekają profity.

Jeśli chcecie wesprzeć magazyn możecie to zrobić tutaj:

Dalsza część tekstu pod wideo

Miesięcznik PSX Extreme na Patronite.pl

PSX Extreme właśnie wystartowało z własnym Patronite. Czytelnicy, gracze i przyjaciele redakcji mogą stać się „Patronami”, których regularne datki wspomogą działania zespołu dziennikarzy w przetrwaniu wymagającego okresu.

Skąd pomysł na takie źródło finansowania?

„Działalność naszego wydawcy oparta jest na dwóch kluczowych filarach: organizacji targów i konferencji oraz wydawaniu czasopism, a większość przychodów generuje z eventów właśnie. Tymczasem od półtora roku nie zorganizowaliśmy ani jednej imprezy targowej czy konferencyjnej z których zyski pozwalały nam przez poprzednie 10 lat spokojnie funkcjonować...” - mówi Robert Łapiński, właściciel wydawnictwa. „Przez ostatnie półtora roku wypadło nam z kalendarza osiem dużych imprez, w tym dwie edycje międzynarodowych targów, które corocznie organizujemy w EXPO XXI od ponad 10 lat, największych na świecie w swojej branży. No i oczywiście Pixel Heaven 2020...”.

Prasa na całym świecie mierzy się z ogromnymi wyzwaniami, część z wydawnictw niestety nie radzi sobie pod naporem obostrzeń i dowiadujemy się o zamykaniu kolejnych magazynów. W trudnej sytuacji redakcja PSX Extreme zdecydowała się zwrócić do swoich Czytelników i przyjaciół o pomoc – tylko dzięki społeczności miesięcznik będzie mógł przetrwać.

Pomysł na Patronite.pl podsunęli nam sami Czytelnicy zarówno PSX Extreme, jak i PIXELA, drugiego z wydawanych przez Idea Ahead magazynów. Oba pisma mają dużą i zaangażowaną społeczność odbiorców, Wspólnie uznaliśmy, że model proponowany przez Patronite.pl jest świetnym rozwiązaniem, które pomoże nam przetrwać coraz trudniejsze czasy. Przypomnijmy, że PSX Extreme to pierwszy i największy w Polsce opiniotwórczy miesięcznik o grach przeznaczonych na konsole, który ukazuje się nieprzerwanie od 1997 roku.

Gracze mogą wpłacać od 5 zł do 4000 zł – progi są zróżnicowane i oferują rozmaite bonusy. Co więcej, fani PSX Extreme mogą objąć mecenatem pismo i wspólnie współtworzyć kolejne numery magazynu.

Jeszcze w zeszłym roku PPE.pl i PSX Extreme posiadało wspólnego właściciela, jednak pomimo zmian nadal jesteśmy bardzo ze sobą połączeni. Zachęcamy więc do pomocy naszym przyjaciołom, którzy zasługują na możliwość nieprzerwanego dostarczania Szmatławca na rynek.

Jeśli chcecie wesprzeć magazyn PSX Extreme możecie to zrobić tutaj:

Miesięcznik PSX Extreme na Patronite.pl

 

Możecie też wesprzeć magazyn PIXEL tutaj:

PIXEL na Patronite.pl

 

Źródło: własne

Komentarze (137)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper