Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2021 15:46
Crash Bandicoot 4 - PS5 i Switch
1053V

Crash Bandicoot 4 na porównaniu. PS5 vs. Nintendo Switch

Crash Bandicoot 4 zmierza na trzy kolejne platformy, więc gracze mogą zapoznać się z interesującym porównaniem. Jak wygląda produkcja na PlayStation 5 i Nintendo Switcha. Specjaliści z Digital Foundry zmierzyli się z nowymi platformami.

Activision postanowiło przenieść Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas i produkcja zmierza na PlayStation 5, Xboksy Series X|S i Nintendo Switcha. Jeśli kupiliście grę na PlayStation 4 lub Xboksa One to możecie liczyć na darmową aktualizację.

Już teraz możemy potwierdzić, że tytuł na PS5 wygląda „fantastycznie”. Twórcom udało się dopracować oprawę, a dostrzeżone problemy z PS4 zostały wyeliminowane. Skrócono czasy ładowania, zadbano o dźwięk 3D i pozycja oferuje 60 klatek na sekundę.

Natomiast wersja na Nintendo Switcha działa w 30 fps (sprawdźcie gameplay) i deweloperzy musieli zmierzyć się z ograniczeniami platformy. Z tego powodu zmniejszono dynamiczne oświetlenie, zajęto się dostosowaniem szczegółów, a nawet zdecydowano się na wyeliminowanie efektów post-processingu (motion blur i głębia ostrości).

Digital Foundry nie ukrywa, że cięcia w oprawie są duże, ale deweloperzy nie zawiedli, ponieważ zmiany są wykonane w mądry sposób. Tytuł wygląda tak, jak mogliśmy się tego spodziewać i choć prezentuje się gorzej od każdej innej wersji, to jednak musimy mieć świadomość ograniczeń platformy.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-crash-bandicoot-4-ps5-and-switch-ports-compared

Tagi: Activision Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas Toys for Bob