Iza Łęcka Iza Łęcka 11.03.2021 10:32
Phoenix Point Year One Edition
616V

Phoenix Point Year One Edition pojawiło się w sklepie. Gra w końcu trafi na PS4 i XOne

Od 2019 roku pierwsi gracze mogą sprawdzać Phoenix Point, jednak wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że w końcu do tego grona dołączą konsolowcy. W jednym ze sklepów pojawiło się specjalne wydanie gry w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Phoenix Point to taktyczna gra strategiczna przygotowana przez Juliana Gollopa, jednego z twórców oryginalnego UFO: Enemy Unknown. Snapshot Games na początku oferowało wersję cyfrową, następnie tytuł był sprzedawany w pudełkach, jednak wciąż mogliśmy mówić o dostępie wyłącznie dla graczy korzystających z PC.

Sytuacja może zmienić się wkrótce, bowiem brytyjski ShopTo dodał do oferty Phoenix Point Year One Edition w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Co więcej, w zeszłym miesiącu ESRB oceniło pozycję w edycji na konsole Sony i Microsoftu, co jasno wskazuje, że możemy spodziewać się stosownego ogłoszenia. Pierwotnie planowano, by gra zadebiutowała na wskazanych urządzeniach już w zeszłym roku, jednak wydaje się niemal pewne, że warunki panujące na świecie wpłynęły na decyzje deweloperów.

Wkrótce powinniśmy otrzymać konkretną zapowiedź z datą premiery – wydawca nie będzie musiał przeprowadzać rozbudowanej kampanii marketingowej, gdyż praca Gollopa została już odpowiednio wypromowana, a spora grupa sympatyków gatunku czeka na ten debiut.

Trzeba zaznaczyć, że Phoenix Point Year One Edition trafiło już na komputery osobiste i jest to zestaw zawierający między innymi trzy DLC: Krew i tytan, Spuścizna pradawnych oraz pakiet Żywa broń. Twórcy zajęli się także wprowadzeniem wielu ulepszeń.

Źródło: https://www.psu.com/news/phoenix-point-year-one-edition-looks-set-for-ps4-release-as-retailer-lists-console-version/

Tagi: Phoenix Point Phoenix Point Year One Edition Snapshot Games