Iza Łęcka Iza Łęcka 10.03.2021 09:42
Forza Horizon 4
1697V

Forza Horizon 4 zalicza efektowny start na Steam. Gra na liście najlepiej sprzedających się produkcji

Microsoft osiągnął kolejny sukces na Steam. Forza Horizon 4 to następna produkcja amerykańskiej korporacji, która odnotowała bardzo dobry start na platformie Valve. Tytuł, pomimo wysokiej ceny, zagościł wśród najchętniej kupowanych gier.

Od wczoraj Forza Horizon 4 jest dostępna na Steam i zawiera kilka dodatkowych elementów, między innymi wsparcie cross-play, osiągnięcia i listy znajomych Steam, możliwość wykorzystania kontrolerów na PC, karty kolekcjonerskie oraz opcję zapisu w Steam Cloud. Ogłoszenie o pojawieniu się wyścigów na platformie Valve spotkało się ze wzmożonymi reakcjami graczy, którzy narzekali na cenę produkcji, jednak okazuje się, że pozycja PlayGround Games zaliczyła bardzo dobry start. Wyścigi znajdują się na trzecim miejscu wśród Bestsellerów oraz zajmują drugą lokatę w rankingu Globalnych Bestsellerów.

Nie brakuje opinii, według których Forza Horizon 4 mogłaby cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem, gdyby Microsoft zdecydował się na obniżenie ceny, jednak rezultat pod wieloma względami może być zadowalający - w końcu mówimy o grze, która pierwotnie zadebiutowała w 2018 roku.

W zestawieniu najchętniej kupowanych produkcji nadal możecie znaleźć Sea of Thieves, które trafiło na Steam w 2019 roku. Tytuł Rare wciąż cieszy się dużą popularnością, aktualnie plasując się na 17. miejscu zestawienia.

Warto dodać, że zgodnie z najnowszymi plotkami jeszcze w 2021 roku na rynku zadebiutuje nowa odsłona serii Forza. Jak zostało wielokrotnie podkreślane, Microsoft ma kilka niespodzianek na kolejne miesiące, które wciąż nie zostały oficjalnie zapowiedziane.

Forza Horizon 4 - dobry start na Steam - 1

Forza Horizon 4 - dobry start na Steam - 2

Źródło: Steam

Tagi: Forza Horizon 4 Microsoft PlayGround Games Steam