Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2021 21:19
Twierdza: Władcy wojny
989V

Twierdza: Władcy wojny nie będzie wielkim hitem. Pierwsze recenzje potwierdzają problemy

Twierdza: Władcy wojny nie zaliczy już kolejnego opóźnienia, ale fani nie mogą liczyć na wielki sukces nowej gry FireFly Studios. Pierwsze recenzje nie zapowiadają hitu – chociaż część graczy może dobrze bawić się podczas kolejnych bitew.

Twierdza: Władcy wojny miało pierwotnie zadebiutować na rynku pod koniec 2020 roku, ale twórcy przełożyli premierę, by móc dopracować grę, a następnie jeszcze raz poprosili graczy o dodatkowy czas na dokończenie prac nad pozycją. Sytuacja była dość niespodziewana, ale teraz możemy mieć pewność, że tytuł FireFly Studios zmierza na rynek i jego premiera odbędzie się już jutro.

W Sieci wylądowały pierwsze opinie dotyczące Twierdza: Władcy wojny i średnia ocen na poziomie 69% nie napawa wielkim optymizmem (za Opencritic). Aktualnie gra zebrała dwie oceny na poziomie 8.5/10, jednak jednocześnie produkcja zgarnęła również dwie 6/10.

Dziennikarze aktualnie chwalą staroszkolną rozgrywkę, solidną oprawę, bardzo dobre umiejscowienie akcji, bitwy przeładowane strategią oraz dopracowaną fizyką czy też różnorodność taktyk do wykorzystania podczas starć. Gdzie pojawiają się problemy? Twierdza: Władcy wojny cierpi podobno przez słabą kampanię, małą zawartość od premiery, czasami zbyt trudno odróżnić od siebie jednostki, a niektórzy narzekają na sztuczną inteligencję oraz tytułowych władców, którzy nie zostali dobrze połączeni z rozgrywką.

Twierdza: Władcy wojny może być przyjemną opcją dla wiernych fanów tego IP, jednak lepiej podchodzić do pozycji z odpowiednim dystansem. Tak prezentują się pierwsze oceny:

  • TechRaptor - 8.5 / 10.0
  • WayTooManyGames - 8.5 / 10.0
  • IGN - 7 / 10.0
  • PCGamesN - 7 / 10
  • GameSkinny - 7 / 10
  • IGN Italy - 6.8 / 10.0
  • Spaziogames - 6 / 10.0
  • Cultured Vultures - 6 / 10.0

Źródło: https://opencritic.com/game/11035/stronghold-warlords/c

Tagi: FireFly Studios opinie recenzje twiera Twierdza: Władcy wojny