Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2021 18:20
Xbox Najlepsze miejsce do gry
1378V

Xbox Series X|S to „najlepsze miejsce do gry”. Microsoft wykorzystuje slogan PS4 do promocji Xboksów

Microsoft przygotował nową reklamę, która potwierdza kilka opinii dotyczących Xboksów Series X|S. Korporacja bardzo dokładnie podkreśla, że nowy sprzęt to „najlepsze miejsce do gry” – choć przez lata z tego sloganu korzystało Sony.

Przez całą kampanię promocyjną Sony zapraszało graczy na zwiastuny „Best Place to Play”, które prezentowały kilka gier zmierzających lub właśnie debiutujących na PlayStation 4. Kampania Japończyków rozpoczęła się 23 październik 2013 roku, gdy pierwszy raz firma podkreśliła, że PS4 to „najlepsze miejsce do gry”.

Teraz niespodziewanie słowa „Best Place to Play” pojawiły się na reklamie Microsoftu, ale trzeba mieć świadomość, że nie są to słowa wypowiedziane przez amerykańską korporację, a dziennikarzy – w zwiastunie pojawia się kilka głośnych nagłówków, którymi redakcje opisywały Xboksy Series X|S.

Spot nie jest specjalnie rozbudowany, ale jeśli w ostatnich latach śledziliście branżę, to na pewno łatwo wyłapiecie, że to właśnie Sony reklamowało PlayStation 4 za pomocą słów „Best Place to Play”. Jest to bez wątpienia ciekawy przypadek... Lub może zamierzone działanie?

Warto przypomnieć, że Microsoft powinien wkrótce potwierdzić nabycie Bethesdy – ważne ogłoszenie ma odbyć się w tym tygodniu.

Dla porównania, sprawdźcie „Best Place to Play”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Best Place to Play Microsoft Xbox xbox series x|s