Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2021 14:02
Call of Duty przyczyniło się do złapania zbiegłego więźnia
2605V

Call of Duty przyczyniło się do złapania zbiegłego więźnia. Policja pokazała nagranie

Policjanci z Wielkiej Brytanii zaprezentowali materiał pokazujący, jak udało się im złapać zbiegłego więźnia. Mężczyzna potwierdził, że wyszedł z kryjówki, ponieważ „poszedł kupić Call of Duty”.

Do zaskakującej sytuacji doszło w Wielkiej Brytanii, gdy na początku stycznia policjanci postanowili zareagować na chodzących w centrum Birmingham mężczyzn, którzy wyraźnie nie przestrzegali wymogów związanych z lockdownem. Funkcjonariusze zainteresowali się Brytyjczykami, ponieważ zmienili oni kierunek drogi, gdy dostrzegli policjantów.

Okazało się, że nie był to przypadek, ponieważ w wśród zatrzymanych znalazł się 36-letni Clint Butler, który powinien w tym czasie nadal odbywać 17-letni wyrok za przestępstwa, w tym rabunek z użyciem broni. Jego odsiadka planowo zakończyłaby się w 2024 roku, ale w listopadzie przestępca uciekł z otwartego więzienia HMP Spring Hill w Buckinghamshire.

Mężczyzna odpowiedział na pierwsze pytanie potwierdzając, że „przyszedł po nowe Call of Duty, ponieważ nie może siedzieć w zamknięciu”. W pewnym momencie Butler nie chciał już przedstawiać kolejnych szczegółów i rozpoczęła się krótka szarpanina – niedoszły gracz strzelanki Activision został powalone na ziemię i zatrzymany.

Butler za ucieczkę z więzienia przesiedzi w nim dodatkowe 13 miesięcy, a za atak na funkcjonariuszy do jego „dorobku” doliczono kolejne 6 miesięcy. W oświadczeniu udzielonym prasie, nadinspektor Nick Rowe podkreślił, że decyzja skazanego, by wybrać się po Call of Duty była „idiotyczna”.

Warto przypomnieć, że według przecieków – w Call of Duty Warzone może dojść do prawdziwej apokalipsy. Ponadto, gra otrzymała ostatnio pakiet tekstur w wysokiej rozdzielczości.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/uk-police-caught-an-escaped-prisoner-after-he-went-to-buy-call-of-duty/

Tagi: activision Call of Duty Call of Duty: Black Ops Cold War