Iza Łęcka Iza Łęcka 08.03.2021 09:05
Gears of War Marcus Fenix
1039V

Gears of War „nowej generacji” powstaje. The Coalition poszukuje pracowników, by zapewnić nową jakość

The Coalition poszukuje deweloperów do ambitnego projektu określanego mianem „doświadczenia Gears of War nowej generacji”. Twórcy planują rozbudować wielką serię Microsoftu, oferując IP świeże doświadczenie.

The Coalition to kanadyjskie studio oddelegowane przez Microsoft do rozwijania serii Gears of War. Ekipa w 2019 roku zapewniła Gears 5, w zeszłym roku pracowała przy Gears Tactics, natomiast obecnie część zespołu pomaga przy rozwoju najnowszego Halo.

Gigant z Redmond nie planuje jednak odpuścić przygód wojowników walczących z Szarańczą – na witrynie studia zamieszczonych zostało wiele nowych ofert pracy. Członkowie zespołu The Coalition będą dalej „tworzyć niesamowite gry z serii Gears of War”.

Studio ma „pchnąć” serię Gears of War na „nowe wyżyny”, tymczasem w jednym z ogłoszeń dostrzec można, że twórcy będą „wykuwać przyszłość IP i przesuwać granice platform rozrywkowych oraz urządzeń Microsoftu”.

Co ciekawe, w ofercie pracy na stanowisko inżynierskie podkreślone zostało, że pracownicy mają „na nowo zdefiniować doświadczenie Gears poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii usług w chmurze”. Trudno jednak powiedzieć, co to konkretnie oznacza, a na stosowne ogłoszenia musimy zaczekać.

Pamiętając o zakończeniu Gears 5, możemy się domyślać, że deweloperzy nie tracą czasu, a Gears 6 powstaje. Obecnie trudno jednak stwierdzić, kiedy pozycja zostanie ujawniona, zaprezentowana i udostępniona graczom.

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-of-war-developer-is-recruiting-people-to-work-on-next-generation-gears-experiences

Tagi: Gears Of War oferty pracy The Coalition Xbox