Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2021 07:00
Artifact Valve
1620V

Artifact dostępne za darmo. Valve rozdaje swoją produkcję

Artifact nie będzie kolejnym sukcesem Valve. Tytuł nie osiągnął odpowiedniej liczby graczy, więc studio postanowiło zmienić model biznesowy produkcji. Karcianka nie będzie również dłużej rozwijana.

Valve zapowiedziało w 2018 roku powrót do tworzenia gier i studio na dobry początek przedstawiło Artifact. Karcianka miała zapewnić rewolucyjny gameplay i osiągać wyjątkowe wyniki, ale systematycznie docierały do nas niepokojące informacje. Firma w pewnym momencie zapowiedziała dużą przebudowę tytułu, ale najwidoczniej nawet to nie pomogło.

Dzisiaj możemy mieć pewność, że Valve nie zaliczy gry do swoich największych sukcesów. Studio nie zamierza dłużej rozwijać Artifact i tytuł będzie dostępny w modelu biznesowym free-2-play.

Artifact nie będzie jednak otrzymywać ważnych aktualizacji, co jest w zasadzie równoznaczne ze śmiercią projektu. Valve najwidoczniej nie widzi sensu w inwestowaniu pieniędzy w pozycję, która nie osiąga oczekiwanych wyników.

„W tej chwili mija około półtorej roku, odkąd obecny zespół Artifact sumiennie rozpoczął pracę nad odmienioną wersją gry. Mimo że jesteśmy ogólnie zadowoleni z tego, że udało nam się osiągnąć większość z zakładanych przez nas celów, to nie udało nam się osiągnąć liczby aktywnych graczy uzasadniającej dalszy rozwój gry w obecnym czasie. Z tego powodu podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu rozwoju Artifact 2.0 Beta”.

Już wcześniej informowaliśmy o bardzo słabych rezultatach wygenerowanych przez tytuł. Jeśli nie macie większych planów – możecie sprawdzić Artifact i poznać wizję Valve.

Ostateczne zmiany do Artifact Classic:

  • Gra jest od teraz dostępna za darmo.
  • Wszyscy gracze mają dostęp do wszystkich kart. Kupowanie pakietów kart nie będzie już możliwe.
  • Istniejące karty graczy, którzy nabyli grę, zostały przemienione na specjalne edycje kolekcjonerskie, które będą mogły zostać kupione oraz sprzedane na Rynku Społeczności Steam. Integracja z samym rynkiem została usunięta z gry.
  • Płatne bilety na wydarzenia w grze zostały usunięte.
  • Klienci, którzy nabyli grę, wciąż będą mogli otrzymać pakiety z kartami w edycji kolekcjonerskiej za grę, w przeciwieństwie do graczy, którzy otrzymali grę za darmo.

Ostateczne wydanie Artifact Foundry zawiera:

  • Gra jest od teraz dostępna za darmo.
  • Gracze otrzymują dostęp do kart poprzez rozgrywkę. Wszystkie karty są zdobywane w ten sposób – żadne karty ani pakiety kart nie będą dostępne w sprzedaży, a karty z Artifact Foundry nie będą dostępne na Rynku Społeczności Steam.
  • Wszelkie prace graficzne, jakie mieliśmy w zanadrzu, znajdują się już w grze.

Źródło: https://store.steampowered.com/news/app/583950/view/3047218819080842820

Tagi: Artifact Valve Valve Software