Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.03.2021 20:13
Elden Ring
1541V

Elden Ring ma czerpać garściami z serii Dark Souls. Pojawiają się nowe informacje o grze From Software

Nadal czekamy na oficjalną prezentację Elden Ring, ale From Software wciąż nie zdradza szczegółów, więc chętnie na temat gry wypowiadają się kolejni informatorzy. Teraz Omnipotent wspomniało powiązaniach z poprzednimi projektami Japończyków.

W ostatnich dniach mogliśmy sprawdzić pełny zwiastun Elden Ring, który jednak nigdy nie powinien zostać zaprezentowany graczom. Przeciek sprawił, że kolejni informatorzy chętnie wypowiadają się o grze – wczoraj otrzymaliśmy szczegóły dotyczące przeciwników oraz inspiracji, a dzisiaj pojawiły się kolejne konkrety dotyczące produkcji.

Teraz na temat pozycji wypowiedział się Omnipotent, który już wcześniej udowodnił, że posiada dobre dojścia do pracowników From Software. Jego zdaniem Elden Ring jest bardzo mocno powiązany z serią Dark Souls i podczas rozgrywki fani „Dusz” zobaczą wiele znanych elementów.

W Elden Ring znajdziemy tryb PVP oraz sieciowe mechaniki, co na pewno ucieszy graczy, którzy narzekali na brak tych funkcji w Sekiro: Shadows Die Twice. Twórcy jednak poszli o krok dalej i w najnowszej pozycji ma pojawić się identyczny system tworzenia postaci oraz klas, który znamy z Dark Souls. Standardowo pierwsze wybory wpłyną tylko na początek zabawy, a później otrzymamy dużą swobodę podejmowania działań.

Omnipotent potwierdził również, że wyciek zwiastuna nie był w żaden sposób „kontrolowany” przez Bandai Namco. From Software mogło nawet nie wiedzieć o przygotowaniu trailera, ponieważ odpowiadał za niego wydawca – on był stworzony wyłącznie do użytku wewnętrznego. Gracze nigdy nie powinni go zobaczyć, ale sytuacja podobno w żaden sposób nie wpłynęła na Japończyków, ponieważ Bandai Namco ma swój plan i go realizuje – wkrótce powinniśmy usłyszeć o Elden Ring. Wydawca miał być nawet świadomy wycieku.

Trailer nie pokazuje również niektórych kluczowych funkcji – między innymi zmiany pogody. Zdaniem informatora, Elden Ring wyróżnia się od poprzednich pozycji From Software kolorystyką. Gra jest „całkiem kolorowa” i choć w świecie znajdziemy mroczne lokacje, to jednak częściej natrafimy na bardziej jaskrawe, żywe tereny.

Źródło: https://wccftech.com/elden-ring-multiplayer-class/

Tagi: Bandai Namco Elden Ring From Software