Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.03.2021 20:35
Resident Evil 9
1530V

Resident Evil 9 ma znajdować się w produkcji. Capcom jednocześnie rozwijał 6 gier z serii

Gracze szykują się na premierę Resident Evil Village, a Capcom ma już pracować nad kolejną produkcją. Japończycy nie zwalniają tempa i według najnowszych przecieków – kilka lat temu rozpoczęły się prace nad Resident Evil 9.

Na początku maja odbędzie się premiera Resident Evil Village, czyli w zasadzie Resident Evil 8, jednak według najnowszych informacji – Capcom nie zamierza czekać i rozpoczął prace nad kontynuacją.

Szczegóły zdradził AestheticGamer, który od miesięcy przedstawia kolejne informacje dotyczące serii Resident Evil i aktualnie wszystkie jego wiadomości są w późniejszym terminie potwierdzane przez Capcom.

Teraz informator wspomniał o ciekawej sytuacji – jego zdaniem Resident Evil 9 powstaje już od 2018 roku. Jednak gra nadal znajduje się na wczesnym etapie produkcji, a wszystko jest związane z wielkim projektem corocznego wydawania nowych produkcji z serii.

Resident Evil 2, Resident Evil 3, Resident Evil Village, Resident Evil Outrage, Resident Evil 4 oraz właśnie Resident Evil 9 mają powstawać od 2018 roku – dzięki temu Capcom ma pewność, że będzie mógł systematycznie oferować graczom nowe tytuły.

AestheticGamer jednocześnie wspomniał, że premiera nie odbędzie się wcześniej niż w 2024 roku – co ma sens biorąc pod uwagę, że Resident Evil Outrage (2022) i Resident Evil 4 (2023) mają zadebiutować wcześniej.

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-9-is-already-in-development-insider-says

Tagi: Capcom Resident Evil Resident Evil 9 Resident Evil Village