Fantasian od Hironobu Sakaguchiego wygląda świetnie na gameplayu. Nowa gra twórcy Final Fantasy

Gry
1147V
Fantasian od Hironobu Sakaguchiego wygląda świetnie na gameplayu. Nowa gra twórcy Final Fantasy
Bartosz Dawidowski | 03.03.2021, 10:07

Hironobu Sakaguchi, główny twórca marki Final Fantasy, ujawnił już w pełni swój najnowszy projekt RPG. Poznajcie Fantasian!

Hironobu Sakaguchi opuścił Square w 2003 roku, ale nie deweloper nie zakończył pracy nad nowymi projektami. Sakaguchi szybko założył własne studio, zwane Mistwalkerem, które skupiło się na tworzeniu RPG-ów (m.in. świetnego Lost Odyssey czy The Last Story).

Sakaguchi i cały zespół Mistwalker pracowali w pocie czoła w ostatnich latach nad grą pt. Fantasian, który zmierza na urządzenia Apple'a (w ramach Apple Arcade). Niestety póki co nie wiadomo nic o możliwości wydania tego jRPG na PS4, Switch czy XOne.

W Fantasian, które wyposażone jest w tradycyjny, turowy system walki, posłuchamy muzyki Nobuo Uematsu, który przez długie lata był kreatywną wizytówką marki Final Fantasy. Wygląda na to, że fabuła w szykowanej produkcji będzie bardzo rozwinięta (wskazuje na to trailer fabularny). Ciekawy wydaje się też turowy system walki, oparty na manipulowaniu wymiarami (przeciwników wysyłamy do tzw. Dimengon i w dogodnym czasie możemy zmierzyć się ze wszystkimi "przechowanymi" potworkami jednocześnie, co wydaje się świetnym pomysłem).

Fantasian ma trafić do Apple Arcade jeszcze w 2021 r.


https://youtu.be/sH1ziPWeXMQ
https://youtu.be/XwtzNMUkWlk

Źródło: https://www.polygon.com/2021/3/2/22309175/fantasian-mistwalker-hironobu-sakaguchi-apple-arcade-ios-mac-interview

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper