Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.03.2021 10:14
Wii U firmware
1303V

Wii U z niespodziewaną aktualizacją systemową. Firmware 5.5.5 dla konsoli z 2012 roku

Dosyć nieoczekiwanie Nintendo przypomniało sobie o Wii U. Konsola wprowadzona na rynek w 2012 roku otrzymała właśnie aktualizację systemową.

Ostatnio o Wii U pisaliśmy w pierwszych dniach 2021 roku - w kontekście tego, że konsola Nintendo straci niedługo wsparcie apki Netflixa (poznaliśmy już termin zakończenia netflixowej usługi na Wii U i 3DS, która jest nadal niedostępna na Switch).

O dziwo pojawia się kolejna okazja do napisania o Wii U, konsoli już praktycznie zapomnianej przez wydawców. Nintendo właśnie opublikowało aktualizację systemową dla tej konsoli wprowadzonej na rynek w 2012 roku. Ostatnia aktualizacja dla Wii U wydana była w 2019 roku.

Opublikowany firmware w wersji 5.5.5 ma zapewne pomagać firmie w walce z nielegalnym softwarem. Nintendo nie ujawniło dokładnych zmian, wprowadzonych przez świeżą wersję firmware'u. Firma ograniczyła się tylko do zdawkowego sformułowania:

"Wprowadzenie dalszych poprawek do ogólnej systemowej stabilności i inne małe usprawnienia ulepszające doświadczenia użytkownika".

Wii U okazało się komercyjnym rozczarowaniem, pomimo faktu, że na konsoli pojawiło się kilka naprawdę mocnych gier, takich jak Mario Kart 8, Pikmin 3 czy Super Mario 3D World. Sprzęt rozszedł się w nakładzie tylko 13,5 mln sztuk na całym świecie. Dla porównania Switch już może się pochwalić ponad 70 mln sprzedanych egzemplarzy.

Źródło: https://www.dualshockers.com/wii-u-software-update/

Tagi: firmware Nintendo Wii U