Nintendo traci Netflixa. Termin zakończenia wsparcia na 3DS i Wii U

News
1477V
Nintendo traci Netflixa. Termin zakończenia wsparcia na 3DS i Wii U
Bartosz Dawidowski | 06.01.2021, 11:43

Posiadacze Switchów nadal czekają na pojawienie się aplikacji Netflix na tej konsoli. Jedno jest pewne - z usług tej platformy VOD niedługo nie skorzystają już właściciele 3DS-ów i Wii U.

Netflix niedługo może w ogóle wyparować z platform Nintendo. Okazuje się, że już usunięto możliwość pobierania aplikacji Netflix na 3DS-ie i Wii U. Dokładnie stało się to w ostatnim dniu grudnia 2020 r.

Obecnie posiadacze 3DS i Wii U, którzy zdążyli przed zakończeniem 2020 roku pobrać aplikację Netflixa, mogą nadal z niej korzystać. Możliwe jest także ponowne pobranie aplikacji w przypadku gdy usunął ją użytkownik. Nawet w takiej sytuacji nie będziemy się jednak długo cieszyć z Netflixa na konsolach Nintendo. Wyznaczono już termin zakończenia usługi, który został podany na oficjalnej stronie firmy. Netflix przestanie działać na 3DS (we wszystkich jego wydaniach) i Wii U 30 czerwca 2021 r.

Niestety nadal nie wiadomo nic na temat możliwego pojawienia się aplikacji Netflix na Nintendo Switch. Nieobecność tej platformy VOD na Switchu mocno dziwi; szczególnie, że w USA można bez problemów korzystać na tej hybrydowej konsoli z konkurencyjnego Hulu a w Japonii np. z apki NicoNico.

Źródło: https://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/54026/kw/netflix service

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper