Need for Speed 2021 opóźniony! Twórcy muszą pomóc Battlefield 6

News
3704V
Need for Speed 2021 opóźniony! Twórcy muszą pomóc Battlefield 6
Wojciech Gruszczyk | 01.03.2021, 18:13

W 2022 roku nie zagramy w nową część serii Need for Speed. Criterion Games musi przerwać prace nad nowymi wyścigami, ponieważ DICE potrzebuje pomocy, by dopracować Battlefield 6 przed wielką, tegoroczną premierą.

Electronic Arts właśnie potwierdziło zaskakującą wiadomość. Criterion Games nie może w spokoju pracować nad tegoroczną odsłoną serii Need for Speed, ponieważ deweloperzy zostali oddelegowani do pracy nad Battlefield 6. Strzelanka ma w 2021 roku zadebiutować na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i PC, więc zdecydowano się postawić wszystko na jedną kartę i dopracować produkcję DICE.

Laura Miele, szefowa zespołów EA, podkreśliła, że jej firma przejmie teraz Codemasters i w 2021 roku wyda przynajmniej jedne wyścigi, więc nie musi śpieszyć się z przygotowaniem nowego Need for Speeda. Deweloperzy otrzymają wystarczająco dużo czasu na przygotowanie tytułu:

„[Battlefield] zapowiada się świetnie, zespół pracuje niesamowicie ciężko, w zeszłym roku mocno naciskał i tak, pracowaliśmy z domów. I to jest trudne; ciężko jest robić gry z domu, a zespół [EA DICE] jest trochę zmęczony”.

Przedstawicielka Electronic Arts uspokaja graczy i podkreśla, że Need for Speed powstanie, a Criterion powróci do opracowania gry, ale deweloperzy wcześniej współpracowali przy Star Wars Battlefront i serią Battlefield z DICE i mogą pomóc w dokończeniu prac nad pozycją.

„Tworzenie gier jest jedną z najbardziej złożonych i skomplikowanych form mediów, jakie istnieją, i wymaga kreatywnej energii oraz kontaktu z członkami zespołu. Wydaje mi się, że praca w domu powoduje zmęczenie i wypalenie zawodowe. Wiele z tego ma nawet związek z potrzebami rodzin; niektórzy zajmują się dziećmi w domu [podczas gdy deweloperzy pracują]. W związku z tym nasza produktywność nie jest tak wysoka, a kreatywne połączenie i kreatywna energia nie są tak wysokie, gdy pracują w domu” – dodała Laura Miele

Szefowa zespołów EA potwierdziła również, że DICE Los Angeles, które jest zarządzane przez Vince'a Zampellę, pracuje nad Battlefield 6. Twórcy opracowują komponent „usługi na żywo”.

Źródło: https://www.polygon.com/2021/3/1/22307226/battlefield-6-release-date-need-for-speed-2021-delayed-ea-dice-criterion-codemasters

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper