PS5 otrzyma kolejne gry z Japonii. Sony ma „silne więzi” z deweloperami

News
864V
PS5 otrzyma kolejne gry z Japonii. Sony ma „silne więzi” z deweloperami
Wojciech Gruszczyk | 23.02.2021, 18:47

Sony ma w rękawie kilka umów, które powinny zadowolić fanów japońskich gier. Jim Ryan potwierdził, że firma wciąż ma bardzo silne relacje z deweloperami i najwidoczniej możemy szykować się na zapowiedzi gier.

Sympatycy marki PlayStation nie mogą dzisiaj narzekać na brak ważnych zapowiedzi. Sony potwierdziło dzisiaj nowe PlayStation VR, opóźniło premierę Gran Turismo 7 czy też zapowiedziało dostarczenie Days Gone na PC.

Szef marki PlayStation rozmawiał także z dziennikarzem Famitsu i podczas wywiadu Jim Ryan potwierdził dobre relacje SIE z japońskimi deweloperami:

„Sony Interactive Entertainment ma silne więzi z japońskimi deweloperami, więc w przyszłości chcielibyśmy nadal wzmacniać tę współpracę i tworzyć tytuły wyprodukowane w Japonii dla fanów PlayStation na całym świecie”.

Ryan zasugerował, że niektóre pozycje nie zostały jeszcze zapowiedziane:

„Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i dumni z tytułów PS Studios, które zostały wydane przez Worldwide Studios. Niektóre z nich zostały już zapowiedziane, a inne są w trakcie prac”.

Na konkretne zapowiedzi musimy jeszcze zaczekać, ale warto tutaj na pewno przypomnieć bardzo dobrą relację Sony ze Square Enix, dzięki której Final Fantasy XVI oraz Project Athia zadebiutują na początku wyłącznie na jednej konsoli.

Producent PlayStation chętnie inwestuje w relacje z japońskimi deweloperami – choć trzeba pamiętać, że część graczy z tego kraju bardzo krytycznie podchodziło do decyzji podejmowanych przed premierą PS5.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-boss-reiterates-ps5s-japanese-support-were-strengthening-ties/

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper