Twisted Metal z pierwszymi szczegółami. Sony stawia na twórców Deadpoola

Filmy i seriale
1146V
Twisted Metal z pierwszymi szczegółami. Sony stawia na twórców Deadpoola
Iza Łęcka | 23.02.2021, 07:00

„Twisted Metal” będzie kolejną opowieścią rozwijaną przez PlayStation Productions. Potwierdzono pierwsze szczegóły dotyczące serialu: widzowie mogą szykować się na komedię pełną akcji. Projekt przypomni graczom o wyjątkowej marce Sony.

„Twisted Metal” zostało zapowiedziane w 2019 roku, tymczasem po kilkunastu miesiącach serial otrzymał zielone światło i zebrano zespół, który zajmie się przeniesieniem historii na ekran. Nie tylko „The Last of Us”, o którym było głośno nieco później, doczekało się znanych twórców.

Za produkcję podzieloną na odcinki będą odpowiadać Rhett Reese i Paul Wernick, czyli scenarzyści filmów z serii „Deadpool” oraz „Zombieland” – już ta informacja powinna znakomicie zobrazować koncepcję obrazu, bowiem ostatnie plotki się potwierdziły i serial będzie komedią akcji.

Asad Qizilbash, szef PlayStation Productions, nie ukrywa zadowolenia z rozwijania projektu:

„Twisted Metal to jedna z najbardziej lubianych franczyz PlayStation. Jesteśmy podekscytowani, że mamy tak wspaniały zespół pracujący nad przywróceniem tej kultowej dla fanów gry do życia”.

Ostatnie doniesienia dotyczące wydarzeń również okazały się prawdą – serial opowie o „zmotoryzowanym outsiderze, który otrzymuje szansę na lepsze życie”. Jego zadaniem jest dostarczenie przesyłki przez postapokaliptyczne pustkowia, ale po drodze będzie musiał zmierzyć się z innymi kierowcami oraz samym Sweet Toothem. Główny bohater skorzysta z pomocy „złodzieja samochodów”.

„Uwielbiamy "Twisted Metal" w całym jego pokręconym szaleństwie. Michael Jonathan Smith trafił w dziesiątkę, tworząc pełną akcji, genialnie zabawną adaptację i jesteśmy wdzięczni za wsparcie Rhetta, Paula, Willa i naszych przyjaciół z PlayStation" - Glenn Adilman, wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju komedii w Sony Pictures Television.

Michael Jonathan Smith, który w ostatnim czasie napisał scenariusz i wyprodukował „Cobra Kai”, zajmie się scenariuszem i produkcją wykonawczą serialu. W zespole produkcyjnym znajdą się również między innymi wspomniani Reese i Wernick (producenci wykonawczy). Co ciekawe, do ekipy dołączył także Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, który zapewne zadba, by „Twisted Metal” było interesujące dla graczy znających IP.

Według redakcji Variety, Will Arnett może wcielić się w Sweet Tootha, jednak podkreślono, że obecnie informacje mają wyłącznie charakter spekulacji, gdyż nie zostały jeszcze podpisane wiążące umowy.

Źródło: https://variety.com/2021/tv/news/twisted-metal-tv-series-deadpool-writers-1234911825/

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper