Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2021 14:22
DOOM Eternal kobieta
808V

DOOM Eternal mógł otrzymać kobiecą bohaterkę. Dyrektor kreatywny wspomniał o projekcie

W DOOM Eternal ponownie wcieliliśmy się w potężnego Slayera, który otrzymał szansę rywalizowania z demonami podczas wyjątkowo krwawych starć. Twórcy jednak mogli zaskoczyć wrzucając do gry protagonistkę. O planach na bohaterkę wspomniał Hugo Martin.

Doom Eternal to zdecydowanie jedna z najciekawszych gier ubiegłego roku, która była bardzo mocno chwalona za między innymi dynamiczny i krwawy gameplay. Deweloperzy nie zdecydowali się na gigantyczne zmiany względem poprzedniej części, ale w zasadzie rozbudowali tytuł z 2016 roku.

Jak się jednak okazuje, id Software mogło bardzo zaskoczyć graczy. Hugo Martin potwierdził, że rozważał wrzucenie do gry protagonistki, ale w tym wypadku nie chciał prostej skórki. Kobieta-Slayer mogła otrzymać zupełnie nowe animacje i oferować odświeżony gameplay:

„Myślałem o tym. Sadze, że gdybyśmy to zrobili, to chciałbym, by była zabójcza. Myślę, że to interesujące, jak wpłynęłoby to na Glory Kills i broń, którą by posiadała. Styl walki [byłby] z pewnością pełny agresji, absolutnie, ale to byłby inny rodzaj agresji”.

Dyrektor kreatywny gry myślał, w jaki sposób mógłby znacząco wpłynąć na gameplay, by zapewnić graczom inne wrażenia. W rezultacie nie zdecydowano się na dokonanie zmian, ale jak widać nawet w serii DOOM moglibyśmy pokierować kobietą... A może jeszcze taka opcja pojawi się w przypadku jednego z potencjalnych spin-offów?

Byłoby to na pewno ciekawe doświadczenie dla wielu graczy, którzy otrzymaliby od id Software znany świat, ale śmiałkowie mogliby na niego spojrzeć z odrobinę innej strony.

Warto przypomnieć, że DOOM Eternal pod koniec zeszłego roku trafił także na Nintendo Switcha (sprawdźcie testy gry), a w przyszłości produkcja otrzyma pełne wsparcie dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/doom-eternal-director-says-hes-put-a-lot-of-thought-into-adding-a-female-slayer/

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software