Iza Łęcka Iza Łęcka 17.12.2020 07:00
DOOM Eternal
1581V

DOOM Eternal otrzyma pełne wsparcie dla PS5 i XSX|S. Twórcy mają wielkie plany i dziękują społeczności

id Software podsumowało rok, wysyłając do graczy podziękowania. Studio ma okazałe plany związane z DOOM Eternal i zamierza w przyszłym roku rozbudować produkcję, a także przenieść ją na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S.

Doom Eternal jest jedną z najlepiej ocenianych gier 2020 roku, co dla id Software niewątpliwie stanowi powód do zadowolenia. Korzystając z sukcesu, twórcy planują iść o krok dalej, dlatego w przyszłym roku strzelanka zostanie rozbudowana.

W ciągu następnych miesięcy, gracze mogą spodziewać się kolejnych map oraz demonów w Battle Mode, zostanie dodany tryb Inwazji, który był zapowiadany już przed premierą. Wersja na Nintendo Switcha również doczeka się rozbudowy, a sympatycy marki mogą oczekiwać drugiego, fabularnego DLC – będącego zwieńczeniem historii rozpoczętej w 2016 roku.

DOOM Eternal otrzyma także „pełne wsparcie” dla nowej generacji, więc możemy oczekiwać ulepszonej oprawy i najpewniej podkręconej płynności. Przedstawiciele studia podkreślają, że od 10 miesięcy pracują w pełni zdalnie, jednak pomimo pojawienia się rozczarowujących opóźnień w pracach, poziom powiększenia zawartości napawa ich w ostateczności dumą. id Software podziękowało wszystkim fanom za wsparcie, podkreślając że DOOM Eternal posiada najlepszą społeczność.

Pamiętajmy, że na początku grudnia kolejna przygoda Slayera trafiła do Xbox Game Pass oraz na Nintendo Switcha.

Źródło: Twitter: DOOM

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software