Little Nightmares II ostatnią odsłoną serii od Tarsier Studios? Twórcy zamierzają skupić się na nowych IP

News
848V
Little Nightmares II ostatnią odsłoną serii od Tarsier Studios? Twórcy zamierzają skupić się na nowych IP
Kajetan Węsierski | 20.02.2021, 09:30

Wygląda na to, że bardzo ciepło przyjęty sequel niekonwencjonalnego horroru od Tarsier Studios mógł być ich ostatnim, jaki wyszedł spod szyldu Little Nightmares.

Little Nightmares II to bez wątpienia jedna z głośniejszych premier, jakie miały miejsce w lutym tego roku. Pozycja zasypana została pozytywnymi ocenami (choć nie brakowało głosów, które kwestionowały tak wysokie rezultaty projektu od Tarsier Studios). Cóż, to po prostu jeden z tych tytułów, w które trzeba zagrać samemu. A jeśli jesteście ciekawi naszej oceny, recenzję od Wojtka znajdziecie w tym miejscu.

Teraz wiele wskazuje jednak na to, że twórcy zamierzają odejść od tworzenia kolejnych odsłon serii. Jak wynika z ostatniego raportu finansowego firmy-matki dla Tarsier Studios, a więc Embracer Group, ekipa odpowiedzialna za markę Little Nightmares "od teraz zajmie się tworzeniem nowych IP". Oznacza to, że przynajmniej w najbliższym czasie nie należy spodziewać się potencjalnych kontynuacji.

Oczywiście warto dodać, że prawa do marki spoczywają w rękach wydawców - Bandai Namco. Biorąc jednak pod uwagę wydźwięk tekstu, nie ma sensu liczyć obecnie na kolejne odsłony. Choć nie brakuje oczywiście fanów, którzy już teraz bardzo mocno naciskają, aby prawa do serii przekazać w ręce innego studia, które miałoby zająć się następnymi częściami.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/02/little_nightmares_2_could_be_the_last_in_the_series_developer_focusing_on_new_ip

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper