Steam reaguje na krytykę graczy, którzy spędzili setki godzin w Helldivers 2 i poczuli się urażeni przez Sony

Gry
7680V
Helldivers 2 new content march 2024
Grzegorz Cyga | 05.05, 07:30

Krytyka graczy wobec sytuacji z pecetowym wydaniem Helldivers 2 dała efekty. Jest reakcja ze strony Steama.

Do tej pory Helldivers 2 było cenione przez graczy, jednak ostatnie dni pokazały, że zaufanie można nie tylko łatwo zyskać, ale i stracić. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Helldivers 2 jest grą wydawaną przez Sony Interactive Entertainment i już od dnia premiery było wiadomo, że na PC jest możliwe połączenie konta Steam z PlayStation Network. Jednak początkowo było to całkowicie opcjonalne, a teraz stało się konieczne.

Sony trying to cover their mistakes in the wrong way.
byu/Freezemoon inHelldivers

To stwarza dodatkowy problem wpływający na sprzedaż produkcji, gdyż PSN nie jest dostępny na całym świecie.

Dlatego ta decyzja nie spodobała się graczom, o czym świadczy liczba negatywnych recenzji, które zaczęły się pojawiać. Z tego powodu opinia wyświetlana na karcie produktu szybko zaczęła spadać, co dotarło do twórców

Jednak najwyraźniej oficjalne przeprosiny na niewiele się zdały, gdyż gracze zaczęli zwracać tytuł. Zrobiły to osoby, które już dawno temu przekroczyły limit i spędzili z grą nawet 200 godzin, bo warto przypomnieć, że Helldivers 2 zadebiutowało na PC i PlayStation 5 trzy miesiące temu.

Steam zaczął akceptować takie zgłoszenia, więc ciekawe jak to wpływa na liczbę graczy PC, prawda? W chwili pisania tego newsa w Helldivers 2 grało ponad 100 tysięcy osób, czyli na razie o masowej dezercji graczy nie ma mowy.  

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: X.com / Twitter

Komentarze (386)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper