Horizon Zero Dawn VR naprawdę powstaje? Sony może opracowywać spin-offa marki

News
730V
Horizon Zero Dawn VR naprawdę powstaje? Sony może opracowywać spin-offa marki
Mateusz Wróbel | 19.02.2021, 18:24

Sony może - wraz ze studiem Firesprite - opracowywać spin-offa Horizon Zero Dawn, który będzie dostępny dla posiadaczy gogli VR.

Pierwszy raz o projekcie Horizon Zero Dawn VR usłyszeliśmy w drugiej połowie 2019 roku, kiedy to dowiedzieliśmy się, iż Sony - z deweloperom third-party - opracowuje spin-offa ww. marki skierowanego dla posiadaczy zestawów VR. Japończycy niejednokrotnie wspominali, iż chcą rozwijać wirtualną rzeczywistość, a taki "killer" mógłby im tylko w tym pomóc.

Teraz te plotki powróciły za sprawą najnowszego ogłoszenia (na stanowisko Lead Producent) studia Firesprite. Poszukują oni nowych pracowników do projektu przygodowej gry akcji VR, która będzie tworzona na podstawie jednego z najbardziej oryginalnych IP skierowanych dla posiadaczy konsol.

Redakcja PushSquare podaje, że ogłoszenie o pracę nawiązuje przede wszystkim do zestawów PSVR, które są kompatybilne z PlayStation 4 i PlayStation 5. Ponadto, w 2018 roku Firesprite wydało na rynek The Persistence, które jest dostępne jedynie dla posiadaczy ww. gogli.

Sony, jak i Guerrilla Games niejednokrotnie podkreślali, że marka Horizon ma ogromny potencjał, który trzeba wykorzystać. Holendrzy rozwijają już Horizon Forbidden West, a my musimy pamiętać o tym, że za parę lat Sony może ujawnić spin-offa marki.

 

Źródło: https://segmentnext.com/2021/02/18/horizon-zero-dawn-ps-vr-rumors/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych