Metal Gear Solid i Castlevania mają trafić do zewnętrznych deweloperów. Konami szuka zespołów

Gry (plotka)
1484V
Metal Gear Solid i Castlevania mają trafić do zewnętrznych deweloperów. Konami szuka zespołów
Wojciech Gruszczyk | 19.02.2021, 07:00

Konami nie zamierza inwestować wielkich pieniędzy w największe IP, ale nie oznacza to, że studio zapomniało o swojej szerokiej bibliotece. Firma szuka zespołów, które mogą zaopiekować się takimi markami jak Metal Gear Solid i Castlevania.

Pojawiają się kolejne przecieki dotyczące planów Konami. Japończycy chcą nie tylko rozbudowywać markę Silent Hill, ale studio nie zamierza inwestować gigantycznych pieniędzy w produkcję gier, więc we wszystkich przypadkach firma szuka sprzymierzeńców.

Andy Robinson, który informował wczoraj o rozwoju marki Silent Hill, postanowił zaktualizować swoją wiadomość i przedstawił nowe szczegóły, które otrzymał od źródeł powiązanych z korporacją.

Szefowie Konami długo opierali się, by nie zlecać swoje najmocniejsze IP zewnętrznym deweloperom (outsourcing) i właśnie z tego powodu Supermassive Games nie zdołało podpisać umowy na Silent Hilla. Prace jednak nad tytułem najwidoczniej trwały, ponieważ projekt zmienił się w antologię Dark Pictures.

Wszystko zmieniło się przez dwie gry Metal Gear Survive i Contra: Rogue Corps – produkcje zostały skrytykowane przez graczy oraz dziennikarzy, a dodatkowo osiągnęły fatalne wyniki. Z tego powodu Konami zmieniło plany i zaczęło rozglądać się za znalezieniem zewnętrznych zespołów, które zajmą się głównymi IP.

Dziennikarz VGC potwierdza, że Konami w taki sposób chce nie tylko rozwijać Silent Hill, ale również Metal Gear Solid oraz Castlevanię. Musicie jednak wiedzieć, że ewentualne premiery „są jeszcze odległe o lata świetlne”.

Brzmi to naprawdę interesująco, a warto pamiętać, że według jednej z plotek dotyczących Metal Gear Solid Remake – za tytuł ma odpowiadać Bluepoint Games.

Andy Robinson po opublikowaniu wiadomości otrzymał informacje od dodatkowych źródeł, które potwierdziły jego wcześniejsze przecieki. Dziennikarz uważa, że Metal Gear Solid może powrócić jako pełny remake podobny do Demon's Souls, ale jest to wyłącznie jego spekulacja.

Źródło: Twitter: AndyPlaytonic

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper