Metal Gear Solid Remake od Bluepoint Games? Informator zdradza konkrety ekskluzywnych gier z PS5

Gry (plotka)
3857V
Metal Gear Solid Remake od Bluepoint Games? Informator zdradza konkrety ekskluzywnych gier z PS5
Wojciech Gruszczyk | 25.11.2020, 19:42

Nie jest to potwierdzona wiadomość, ale Bluepoint Games ma od trzech lat pracować nad Metal Gear Solid Remake. Tytuł zmierza tylko na jedną konsolę i deweloperzy rozwijali produkcję razem z Demon's Souls. Informator wspomina nawet o możliwej prezentacji w 2020 roku.

W ostatnich tygodniach zdecydowanie za często słyszymy o powrocie marki Metal Gear Solid. Pod koniec września na temat Metal Gear Solid Remake wypowiedział się jeden z YouTuberów, a teraz temat podjął Moore's Law Is Dead, który otrzymał konkretne informacje dotyczące produkcji przygotowywanych wyłącznie na PS5.

Zdaniem informatora – Bluepoint Games od trzech lat pracowało nie tylko nad Demon's Souls, ale również nad Metal Gear Solid Remake. Tytuł nie jest zwykłym odświeżeniem, ponieważ w tym wypadku deweloperzy musieli zająć się pełnym odrestaurowaniem produkcji ingerując w niektórych miejscach w sam gameplay. Informator wspomina, że pozycja może zostać w niedalekiej przyszłości zaprezentowany – może nawet na grudniowym The Game Awards.

Moore's Law Is Dead jest również przekonany, że Silent Hills na PS5 wciąż powstaje i w projekt jest zaangażowany Hideo Kojima. W dodatku jego zdaniem God of War Ragnarok znajduje się w bardzo zaawansowanej fazie produkcji – Sony było nawet gotowe do pokazania rozgrywki, ale ze względu na fatalną sytuację z Halo Infinite i przełożenie premiery, aktualnie nie zamierza wyciągać asa z rękawa.

Na potwierdzenie tych plotek musimy zaczekać, ale warto zauważyć, że ostatnio sporo się dzieje w przypadku marki MGS. Klasyki wróciły na GOG, Japończycy prezentują nowe gadżety, a kolejni informatorzy wspominają o odrestaurowaniu pierwszej odsłony.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper