Switch dopiero w połowie cyklu życia. Prezes Nintendo o wprowadzaniu nowej konsoli

News
2027V
Switch dopiero w połowie cyklu życia. Prezes Nintendo o wprowadzaniu nowej konsoli
Bartosz Dawidowski | 17.02.2021, 09:40

Już w styczniu Nintendo zapowiadało w wywiadzie dla redakcji Bloomberg, że nie będzie się spieszyć z wprowadzaniem nowych modeli swoich konsol na rynek. Pojawiają się kolejne, podobne sygnały.

W styczniu Nintendo zapewniało, że nie "ma żadnego planu" wydawania kolejnych modeli Nintendo Switch. W podobnym tonie wypowiedział się w ostatnich dniach Shuntaro Furukawa, globalny prezes japońskiej firmy.

O ile Shuntaro Furukawa podkreślił w rozmowie ze znanym serwisem Nikkei, że Nintendo regularnie dokonuje badań rynku - pod względem technicznym i ekonomicznym, prowadząc cały czas prace nad projektami świeżego hardware'u, to firma póki co nie szykuje się do wprowadzenia następcy Switcha na półki sklepowe. Furukawa zaznaczył, że Switch znajduje się obecnie w połowie swojego cyklu życia. Biorąc pod uwagę, że do premiery doszło w marcu 2017 roku, konsola powinna otrzymywać pełne wsparcie Nintendo do ok. 2024-2025 roku

"Obecnie Switch znajduje się mniej więcej w połowie swego cyklu życia. Zapewniamy na tej konsoli ogromną różnorodność gier, ze względu na jej hybrydowy charakter (granie przenośne i stacjonarne). Możemy zrobić na naszej konsoli jeszcze wiele ciekawych rzeczy w nadciągających latach.

(...) Nasze zespoły hardware'owe i software'owe pracują w tym samym budynku, ciągle się ze sobą komunikując. Tworzenie nowej konsoli to proces trwający latami. Finalnie decyzja o wprowadzeniu takiego hardware'u na rynek zależy od tego, czy jesteśmy w stanie zapewnić graczom nowe doświadczenie, czy nie" - powiedział prezes Nintendo.

Źródło: https://nintendoeverything.com/furukawa-on-ensuring-switch-has-a-long-life-cycle-approach-to-developing-new-hardware/

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper