Nintendo Switch Pro nie zadebiutuje „w najbliższym czasie”. Japończycy dają do myślenia

News
1450V
Nintendo Switch Pro nie zadebiutuje „w najbliższym czasie”. Japończycy dają do myślenia
Iza Łęcka | 01.02.2021, 12:43

Od miesięcy pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące Nintendo Switch Pro, choć jak mogliśmy się spodziewać, Nintendo zaprzecza plotkom i przygotowaniu nowego sprzętu. Japończycy skupiają się na już wydanych lub wcześniej zapowiedzianych urządzeniach.

Dzisiaj Big N przedstawiło znakomite wyniki finansowe z ostatniego kwartału, które potwierdzają mocną pozycję Nintendo Switcha oraz ekskluzywnych produkcji przygotowanych przez japońskich deweloperów. Jak się jednak okazuje gracze przynajmniej aktualnie nie mogą oczekiwać na zapowiedź trzeciego modelu hybrydowej konsoli.

W trakcie spotkania z inwestorami została poruszona kwestia Nintendo Switch Pro, w związku z czym David Gibson (analityk japońskiego rynku) potwierdził, że producent „nie ma żadnego planu wydania” kolejnych modeli Nintendo Switcha – Big N skupia się na premierach edycji specjalnych zaplanowanych na luty (wersja z Super Mario) oraz marzec (wydanie inspirowane Monster Hunter).

Mając świadomość, że w następnych miesiącach na półki sklepowe trafią dwa kolejne wydania konsoli, wydaje się zrozumiałe, że przedstawiciele Nintendo nie wspominają o wersji Pro. Takashi Mochizuki (redakcja Bloomberg) również  uczestniczył w spotkaniu i wskazał, że podczas sesji pytań oraz odpowiedzi pracownik japońskiego giganta dokładnie podkreślił istotny detal – firma „nie planuje w najbliższym czasie ogłaszać” nowych wersji konsoli.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w zeszłym roku na to samo pytanie Nintendo zdecydowanie zaprzeczyło, mówiąc że nie zamierza wydać nowej konsoli w 2020 roku – obecnie użyte zostało stwierdzenie „w najbliższym czasie”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendos-latest-switch-pro-denial-is-its-weakest-yet/

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper