Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.02.2021 11:30
Returnal ocena ESRB
949V

Returnal może być bardzo brutalną gra. Ocena ESRB zapowiada "tryskającą krew i przerażające okrzyki bólu"

Najnowsze informacje pozwalają sądzić, iż zbliżający się tytuł na PS5 od Housemarque będzie niezwykle mocny w swoim przekazie. Gracze powinni przygotować się na brutalne doznania. 

Returnal to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier najbliższych miesięcy. Co więcej, projekt ma wykorzystywać możliwości które daje nowa generacja konsol (choćby dyski SSD oraz funkcje kontrolera DualSense), a to bardzo pobudza nadzieje graczy na mocny tytuł. I choć niedawno przekazano, że premiera musi zostać nieco przesunięta, wszyscy wciąż czekają na to, co przyszykują dla nas twórcy. 

Wiele wskazuje na to, że jest na co czekać! To zdradza najnowsza ocena w ESRB - organizacja opisała nadchodzącą grę i zaznaczyła, dla kogo jest ona przeznaczona. Oznaczenie to oczywiście "M" (od "mature"), a więc bez zaskoczeń. Tytuł przeznaczony jest dla dorosłych odbiorców. Jesteście ciekawi, dlaczego? To najlepiej zdradza sama notka, którą znajdziemy przy tytule na stronie: 

Jest to strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, w której gracze wcielają się w astronautkę, która przeżywa w kółko ten sam dzień po  tym, jak rozbicia się na obcej planecie. Przemierzając obcy krajobraz, będzie walczyć z tamtejszymi stworzeniami i zmechanizowanymi wartownikami.

Do starć gracze będą używać futurystycznych pistoletów, karabinów maszynowych i wyrzutni rakiet. Walka jest szalona - pełna realistycznych wystrzałów, eksplozji okrzyków bólu.

Po zabiciu obcych pojawią się rozbryzgi krwi na ekranie, a w jednej sekwencji ta będzie na ołtarzu, z którym gracze wejdą w interakcję.

Trzeba przyznać, że brzmi to co najmniej zachęcająco. Tego typu realizm nie jest oczywiście niczym nowym, jeśli uważanie śledziło się materiały z rozgrywki, które serwowali nam twórcy. Dobrze jednak dostać potwierdzenie, iż fani mocnych wrażeń będą mogli się porządnie wyżyć przy okazji mordowania kosmicznych mobów. 

Źródło: https://gamingbolt.com/returnal-esrb-rating-promises-futuristic-weapons-splashing-blood-and-cries-of-pain

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment