Resident Evil Village ma być „najlepszą grą z gatunku survival horror”. Capcom jest pewny swego

News
1186V
Resident Evil Village ma być „najlepszą grą z gatunku survival horror”. Capcom jest pewny swego
Wojciech Gruszczyk | 12.02.2021, 19:49

Capcom przygotowuje się do premiery Resident Evil Village i najwidoczniej korporacja jest przekonana o wielkim sukcesie gry. Peter Fabiano jest pewien, że nadciąga najlepszy survival horror.

W ostatnich dniach mogliśmy spojrzeć na efektowny cosplay z Resident Evil Village, a wcześniej Capcom potwierdził, że Resident Evil Village będzie „znacznie większe” od poprzednika. Teraz Peter Fabiano postanowił wspomnieć o oczekiwaniach studia i producent jest bardzo pewny sukcesu produkcji.

W najnowszym Official PlayStation Magazin znalazła się wypowiedź pracownika Capcomu, w której deweloper potwierdza, że twócy w bardzo mocny sposób inspirowali się Resident Evil 4:

„Zauważycie, że czerpiemy wiele inspiracji z Resident Evil 4. Zespół włożył mnóstwo wysiłku w stworzenie autentycznej atmosfery. Jest tu mnóstwo niespodzianek, które utrzymają cię w napięciu; gracze znajdą równowagę między walką, eksploracją i rozwiązywaniem zagadek”.

Twórcy od początku wiedzieli, że chcą kontynuować historię Ethana i dzięki tej wizji udało się im przygotować lepszą grę:

„Koncepcja i planowanie było czymś, co przewijało się przez umysły naszych deweloperów już pod koniec Resident Evil VII: Biohazard. Zespół bardzo przywiązał się do Ethana jako postaci, więc wiedzieliśmy, że chcemy kontynuować jego historię”.

Capcom jest jednocześnie przekonany, że pracuje nad najlepszą produkcją z gatunku:

„To naprawdę pomogło nam utrzymać naszą wizję na odpowiednim celu. A ponieważ stale dzielimy się informacjami między zespołami Resident Evil, to naprawdę pomogło nam w tworzeniu tego, co uważamy za najlepszą grę z gatunku survival horror do tej pory”.

Trudno aktualnie oczywiście ocenić słowa Peter Fabiano, ale aktualnie wszystko w Resident Evil Village wygląda przynajmniej dobrze. Capcom ma dużą szansę ponownie osiągnąć sukces i kontynuować swój bardzo dobry trend, który trwa od kilku lat.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/inspired-by-resident-evil-4-capcom-producer-says-village-is-the-best-survival-horror-game-yet/

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper