PS5 zalicza mocny styczeń w USA. COD Black Ops Cold War jedną z najchętniej kupowanych gier w historii

News
909V
PS5 zalicza mocny styczeń w USA. COD Black Ops Cold War jedną z najchętniej kupowanych gier w historii
Wojciech Gruszczyk | 12.02.2021, 17:47

Najnowsze dane ze Stanów Zjednoczonych potwierdzają bardzo dobry początek roku dla Sony oraz Activision. Call of Duty: Black Ops Cold War jest już jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii USA, a możemy podejrzewać, że tytuł nie powiedział ostatniego słowa.

NPD przedstawiło szczegółowe dane dotyczące sprzedaży gier i sprzętu – w pierwszym miesiącu 2021 roku, Amerykanie wydali na gaming 4,7 mld dolarów i jest to 42% lepszy wynik względem tego samego miesiąca ubiegłego roku.

Gracze wydali 319 mln dolarów na sprzęt (+144% wzrost względem stycznia 2020 roku) i najchętniej kupowaną konsolą był ponownie Nintendo Switch – urządzenie zaliczyło rekordowy miesiąc. Ostatni raz firma sprzedała tyle konsol w styczniu 2010 roku (Nintendo Wii). Mimo to trzeba wyróżnić wynik PlayStation 5, którego wciąż brakuje, a i tak sprzęt Sony zanotował „najlepszy wynik pod względem dolarów” – ostatni raz tak dobry rezultat wygenerował Nintendo Wii w styczniu 2009 roku.

Call of Duty: Black Ops Cold War był najlepiej sprzedającą się grą w styczniu i produkcja zajmuje 20. miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier wideo w USA (od czasu przygotowywania rankingów).

Assassin's Creed: Valhalla zajął drugie miejsce w zeszłym miesiącu i jest to druga najszybciej kupowana produkcja z serii Ubisoftu w historii USA – tylko Assassin's Creed 3 odnotował lepszy rezultat.

Warto również zwrócić uwagę na rezultat Cyberpunka 2077 – gra zaliczyła mocny spadek (z drugiego miejsca na 17. lokatę!), co tylko potwierdza jedno – wielu graczy czeka na poprawę sytuacji z pozycją i pewnie dopiero po drugiej aktualizacji część klientów wyruszy do Night City.

Sprawdźcie wyniki gier i konsol z grudnia oraz listopada ze Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Twitter: MatPiscatella

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper