Call of Duty: Black Ops Cold War i Switch nie dały szans konkurencji w USA. Wyniki z grudnia i 2020 roku

News
687V
Call of Duty: Black Ops Cold War i Switch nie dały szans konkurencji w USA. Wyniki z grudnia i 2020 roku
Wojciech Gruszczyk | 15.01.2021, 15:35

NPD przedstawiło pełne dane z grudnia oraz całego 2020 roku i patrząc na zestawienia możemy śmiało powiedzieć, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych bardzo chętnie sięgali po dwie części Call of Duty oraz Nintendo Switcha. Inne gry i platformy nie miały szans.

Grudzień w Stanach Zjednoczonych to kolejny bardzo dobry miesiąc dla branży gier. Gracze wydali 7,7 mld dolarów na gaming (+25% względem tego samego miesiąca ubiegłego roku), a jednocześnie przez całe 12 miesięcy ustanowiono nowy rekord – sympatycy elektronicznej rozgrywki przeznaczyli na produkcje 56,9 mld dolarów (+27% rok do roku).

Nintendo Switch był najlepiej sprzedającą się konsolą grudnia i całego 2020 roku (pod względem sprzedanych jednostek i dolarów). Przez cały rok konsola Big N osiągnęła wyjątkowy wynik – to druga najchętniej kupowana konsola w historii USA (wynik osiągnięty przez 12 miesięcy) i jedynie Nintendo Wii (2008) osiągnął lepszy rezultat.

PlayStation 5 zakończyło 2020 rok na drugim miejscu pod względem zarobionych dolarów, ale gracze kupili więcej jednostek PlayStation 4. To był jednocześnie rekordowy miesiąc całego PlayStation.

Call of Duty: Black Ops - Cold War osiągnęło dublet (najlepszy wynik grudnia i całego 2020 roku), a Call of Duty Modern Warfare zostało drugą najchętniej kupowaną grą w Stanach Zjednoczonych w ostatnich 12 miesiącach. Produkcje z serii Call of Duty dominują ranking od 12 lat.

Cyberpunk 2077 zajął 2 miejsce w grudniu i 19. w 2020 roku, a The Last of Us 2 zakończyło rok na szóstej pozycji. Jest to trzecia najlepiej sprzedająca się produkcja Sony w Stanach Zjednoczonych (za Spider-Manem i God of War).

Źródło: Twitter: MatPiscatella

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper