Iza Łęcka Iza Łęcka 12.02.2021 10:38
Final Fantasy XVI
2417V

Sony może kupić Square Enix? Twórcy Final Fantasy mieliby dołączyć do PlayStation Studios

Microsoft finalizuje transakcję wykupienia Bethesdy, Electronic Arts zdobywa następne studia, Embracer Group potwierdza kolejne przejęcia, a co na to Sony? Według najnowszej plotki, Japończycy prawdopodobnie chcą dołączyć do PlayStation Studios zespół Square Enix.

Już od kilku miesięcy stale słyszymy o głośnych przejęciach oraz interesujących ruchach największych graczy w naszej branży. Głośno jest o Microsofcie w kontekście Bethesdy, Electronic Arts (Glu Mobile), Tencent (Klei) czy też Embracer Group, które ostatnio pochwaliło się zdobyciem Gearbox Software. Przedsiębiorstwa szastają pieniędzmi i rozbudowują swoje struktury, tymczasem wielu fanów Sony wciąż czeka na podobne ruchy twórców PlayStation.

Według najnowszej plotki, jak dotąd mało słyszymy o działaniach Japończyków, ponieważ przygotowują się oni do przejęcia Square Enix. Jak głoszą informatorzy, przekształcenie producenta i wydawcy gier w część PlayStation Studios miałoby nastąpić w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

Wiadomość nie została jak na razie potwierdzona, jednak w ostatnim czasie branżowi informatorzy coraz częściej wspominają o dużym ruchu Sony. Doniesienia nabierają jednak nieco innego wymiaru, jeżeli wspomnimy o czasowej ekskluzywności giganta na Final Fantasy VII Remake oraz debiucie Final Fantasy XVI wyłącznie na PlayStation 5. Jednocześnie Project Athia, tajemnicza gra utalentowanego studia, jest również rozwijana z myślą o PS5 – choć w tym wypadku oficjalnie mówi się o czasowej, dwuletniej ekskluzywności. 

 

Źródło: https://www.gamebyte.com/rumour-claims-square-enix-will-become-part-of-playstation-studios

Tagi: PlayStation Plotka Sony Square Enix