Handlarze PS5 nie są zadowoleni ze swojej reputacji. Narzekają na „złą prasę”

Gry
4429V
Handlarze PS5 nie są zadowoleni ze swojej reputacji. Narzekają na „złą prasę”
Wojciech Gruszczyk | 13.02.2021, 01:26

Od zeszłego roku gracze walczą o wolne sztuki PS5, które często są wykupowane przez grupy handlarzy i następnie trafiają na aukcje w znacznie wyższych cenach. Mimo to nie wszyscy uważają, że takie działanie jest złe i niektórzy potrafią nawet narzekać na „złą prasę”.

Dostęp do PlayStation 5 i Xboksów Series X|S jest bardzo ograniczony, więc sytuacje od zeszłego roku wykorzystują grupy handlarzy, którzy często za pomocą botów wykupują sprzęt, by następnie sprzedawać go w znacznie wyższej cenie.

Nie brakuje jednak osób, które uważają takie działanie za normalne i dziwią się czytając negatywne komentarze czy też artykuły pojawiające się w Sieci. The Lab to płatna grupa, która pomaga swoim użytkownikom kupować trudno dostępne towary – część zainteresowanych odsprzedaje później między innymi sprzęt na aukcjach.

Założyciel The Lab jest jednak przekonany, że działanie grupy zostało źle zrozumiane i w Forbesie narzekał na „złą prasę”:

„Wydaje się, że jest mnóstwo złej prasy na tej niezwykle cennej branży i nie czuję, że jest to uzasadnione, działamy jako pośrednicy dla ograniczonej ilości przedmiotów”.

Twórca jest przekonany, że negatywne opinie na temat grup handlujących PS5 nie są uzasadnione:

„Głównie staram się teraz po prostu pomagać innym, to wszystko, co naprawdę się dla mnie liczy. Cała grupa powstała na początku pierwszego, brytyjskiego lockdownu i sprawia mi to ogromną radość, że mogę pomóc ludziom zarobić dla siebie trochę dodatkowych pieniędzy”.

Teraz The Lab ma działać charytatywnie i przekazało nawet „dużą część” składek członkowskich na rzecz lokalnego banku żywności, ale założyciel nie chciał przedstawić szczegółów.

Trzeba jednak zaznaczyć, że The Lab miało w samym styczniu zabezpieczyć ponad 25 sztuk PlayStation 5, które następnie były sprzedawane za około 700 funtów. Współzałożyciel grupy potwierdził, że jego użytkownicy korzystają z botów, które pozwalają kupić konsole „w mniej niż trzy sekundy”. Ich technologia potrafi omijać najnowsze zabezpieczenia.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/scalper-group-defends-ps5-re-sellers-and-says-their-bad-reputation-isnt-justified/

Komentarze (110)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper