Iza Łęcka Iza Łęcka 02.02.2021 07:00
PS5 i Xbox Series XS
1532V

PS5 i Xbox Series X zapewniły handlarzom miliony. Nawet 10-20% konsol w USA zostało odsprzedanych

Najnowsze dane potwierdzają ogromną skalę działalności handlarzy, którzy dzięki nowej generacji zarobili miliony dolarów. Według przedstawionych informacji w ekstremalnych przypadkach przejęto i sprzedano w wyższej cenie nawet 20% wszystkich udostępnionych przez Microsoft sprzętów w Stanach Zjednoczonych.

PlayStation 5 i Xbox Series X nie są dostępne w oficjalnych sklepach, choć zestawy możemy nabyć na różnych aukcjach i w prywatnych ofertach, gdzie jesteśmy zmuszeni dopłacać nawet kilkaset złotych do sprzętów.

Skalę procederu wykupowania konsol i sprzedawania ich w wyższej cenie już w zeszłym roku badał Michael Driscoll, który obecnie zaktualizował dane. Inżynier wciąż obserwuje zainteresowanie nową generacją, a dzięki opracowanemu skryptowi sprawdza ilość transakcji dokonanych na eBayu oraz StockX.

Zgodnie z najświeższymi wyliczeniami PS5 wygenerowało już 143 mln dolarów w sprzedaży, a handlarze zarobili dzięki konsoli Sony 43,2 mln dolarów (15,9 mln dolarów przypadło eBay/PayPal/StockX). Xbox Series X|S zanotował słabsze rezultaty – 79,68 mln dolarów w sprzedaży, 14,57 mln dolarów zysku oraz 10,4 mln dolarów dla pośredników (eBay/PayPal/StockX). Trzeba przyznać, że kwoty, jakie zgarniają osoby, które mają wiedzę, jak szybko i skutecznie kupować popularne urządzenia, są ogromne.

Nie znamy dokładnych wyników sprzedaży najnowszej generacji Sony oraz Microsoftu, tymczasem Driscoll sugeruje, że 10-15% wszystkich PS5 i nawet 15-20% Xboksów Series X|S udostępnionych na amerykańskim rynku zostało wykupionych przez cwaniaków, by następnie trafić do graczy z odpowiednio wysokim zyskiem.

Nie wiemy, kiedy sytuacja się poprawi, jednak AMD oraz Microsoft nie przedstawiają optymistycznych prognoz – dostępność sprzętów ma ulec poprawie dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-and-xbox-series-reseller-profits-have-reportedly-cleared-58m/

Tagi: handlarze Microsoft playstation 5 PS5 Sony Xbox Series X xbox series x|s