Wiedźmin 3 RTX wśród wykradzionych danych CD Projekt RED. Hakerzy udostępnili kod źródłowy Gwinta

News
12575V
Wiedźmin 3 RTX wśród wykradzionych danych CD Projekt RED. Hakerzy udostępnili kod źródłowy Gwinta
Wojciech Gruszczyk | 10.02.2021, 14:01

Hakerzy dorwali się do serwerów CD Projekt RED, który nie zamierza płacić przestępcom, więc już dzisiaj w Sieci pojawił się pierwszy kod źródłowy gry rodzimego studia. Na początek opublikowano pliki Gwinta i zapowiedziano kolejne ruchy.

CD Projekt RED potwierdził wczoraj cyberatak, który według najnowszych informacji wpłynie na działanie studia i tempo prac nad niektórymi grami. Jeszcze nie znamy skali problemów, ale hakerzy najwidoczniej nie zamierzają dłużej czekać.

Jak wiadomo, Polacy nie chcą płacić za wykradzione dane, więc udostępniono już pierwsze pliki. Jak podaje witryna Cybernewsw Sieci wylądował kod źródłowy Gwinta, ale wiele na to wskazuje, że to początek – pliki zostały określone jako „CDProject Leak #1”, a wśród informacji pojawiły się szczegóły kolejnych udostępnień. W pliku readme.txt pojawiło się krótkie „następna dostawa już jutro”.

Szczegóły Gwinta zostały udostępnione już dzisiaj, ponieważ atak hakerów miał podobno odbyć się w weekend, więc skończył się czas (48 godziny), podczas którego CD Projekt RED miał spełnić żądania przestępców.

CD Projekt RED wyciek danych #1 - Gwint 1

Kod źródłowy Gwinta trafił na między innymi serwery Mega.NZ, ale został bardzo szybko usunięty. Jest on jednak dostępny na grupach hakerskich, które mają teraz przesyłać i rozpowszechniać pliki, by mieć pewność, że pliki polskiej karcianki nie zostaną namierzone i wykasowane z kolejnych miejsc.

Sytuacja nie jest łatwa dla CD Projektu, ale warto podkreślić, że wśród wykradzionych danych ma znajdować się „Wiedźmin 3 RTX”, czyli produkcja ze wsparciem ray tracingu. Już wczoraj pojawiły się informacje o „niewydanym Wiedźminie 3” i najwidoczniej CD Projekt RED planował opublikować ulepszoną przygodę Geralta – może nawet, że w okolicy premiery edycji na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S.

CD Projekt RED wyciek danych #1 - Gwint 2

CD Projekt RED wyciek danych #1 - Gwint 3

Źródło: Paweł dzięki za link - https://cybernews.com/news/cyberpunk-2077-maker-cd-projekt-red-gwent-source-code-leaked-after-ransomware-attack/

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych