CD Projekt RED ofiarą cyberataku! Hakerzy skopiowali kody źródłowe Cyberpunka 2077 i „niewydanego Wiedźmina 3”

Gry
11340V
CD Projekt RED ofiarą cyberataku! Hakerzy skopiowali kody źródłowe Cyberpunka 2077 i „niewydanego Wiedźmina 3”
Iza Łęcka | 09.02.2021, 08:59

CD Projekt RED wydał właśnie ważne ogłoszenie. W oficjalnej wiadomości zespół potwierdza, że został ofiarą cyberataku i przedstawia wszystkie szczegóły sprawy. Przedsiębiorstwo ujawniło wiadomość, którą otrzymało od hakerów.

Polskie studio nie może ostatnio mówić o zbyt dobrej passie - po kolejnych łatkach do Cyberpunk 2077 rozwiązujących kłopoty z zabezpieczeniami, Polacy doświadczają kolejnych poważnych problemów. 

Dalsza część tekstu pod wideo

CD Projekt RED opublikowało niezwykle istotną wiadomość, w której potwierdza, że padło ofiarą „ukierunkowanego cyberataku”. Hakerzy otrzymali dostęp do niektórych z wewnętrznych systemów.

„Niezidentyfikowany podmiot uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszej sieci wewnętrznej, zebrał
pewne dane należące do grupy kapitałowej CD PROJEKT i zostawił list z żądaniem okupu, którego treść podajemy do publicznej wiadomości. Pomimo, że niektóre urządzenia w naszej sieci zostały zaszyfrowane, nasze kopie zapasowe pozostały nienaruszone. Zabezpieczyliśmy już naszą infrastrukturę IT i rozpoczęliśmy przywracanie danych.”

W oficjalnym przekazie potwierdzono, że żadne dane dotyczące graczy nie trafiły w niepowołane ręce. Jak podkreśla CD Projekt RED nikt nie zamierza negocjować lub spełniać żądań hakerów – pracownicy zwrócili się już do odpowiednich organów ścigania, między innymi Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jak również specjalistów z dziedziny informatyki śledczej.

„Wciąż badamy ten incydent, jednak w tej chwili możemy potwierdzić, że według naszej najlepszej wiedzy - zagrożone systemy nie zawierały żadnych danych osobowych naszych graczy lub użytkowników naszych usług”.

„Nie poddamy się żądaniom ani nie będziemy negocjować z przestępcą, mając świadomość, że może to doprowadzić do ujawnienia zagrożonych danych. Podejmujemy niezbędne kroki w celu złagodzenia konsekwencji ewentualnego upublicznienia, w szczególności zwracając się do wszystkich stron, które mogą być dotknięte naruszeniem”.

W pozostawionej wiadomości hakerzy informują, że zabezpieczyli pełny kod źródłowy Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3: Dziki Gon, Gwinta oraz „niewydanej wersji Wiedźmina 3”. Możemy podejrzewać, że chodzi o edycję przygotowaną na konsole nowej generacji.

„Skopiowaliśmy PEŁNE kody źródłowe z waszego serwera Perforce dla Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta i niewydanej wersji Wiedźmina 3!!! Zrzuciliśmy również wszystkie Wasze dokumenty związane z księgowością, administracją, prawem, HR, relacjami inwestorskimi i nie tylko!

Ponadto, zaszyfrowaliśmy wszystkie wasze serwery, ale rozumiemy, że najprawdopodobniej możecie odzyskać dane z kopii zapasowych.

Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, wasze kody źródłowe zostaną sprzedane lub wyciekną do sieci, a dokumenty zostaną przekazane do dziennikarzy gamingowych.”

Źródło: Twitter: CDPROJEKTRED

Komentarze (203)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper