Wykupowanie PS5 i Xbox Series X|S przez boty może zostać zakazane na pierwszym rynku

News
2493V
Wykupowanie PS5 i Xbox Series X|S przez boty może zostać zakazane na pierwszym rynku
Wojciech Gruszczyk | 09.02.2021, 14:34

Uruchomienie botów do wykupowania konsol i odsprzedawanie PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S może zostać wkrótce zablokowane na pierwszym rynku. Rząd Wielkiej Brytanii chce jak najszybciej wprowadzić zakaz takich praktyk.

Dostępność PlayStation 5 i Xboksów Series X|S jest ograniczona na całym świecie, a według ostatniego raportu – sytuacja może nie poprawić się w następnych miesiącach. Na rynku będą pojawiać się kolejne egzemplarze konsol, ale bardzo możliwe, że ponownie do akcji ruszą handlarze z dobrze zaprogramowanymi botami.

Douglas Chapman, przedstawiciel Szkockiej Partii Narodowej, już w zeszłym miesiącu nawoływał do zmian systemu sprzedaży. Jak się jednak okazuje, polityk pod koniec zeszłego roku wystosował wniosek, by poruszyć temat zakazu wykupowania w celach handlu oraz wykorzystywania botów do kupowania „konsol do gier i komponentów komputerowych”. Już teraz jego wniosek poparło 32 przedstawicieli różnych partii.

Redakcja IGN otrzymała oświadczenie, w którym Douglas Chapman podkreślił, że branża technologiczna przewiduje wzrost odsprzedaży istotnych dla klientów towarów, więc politycy chcą już teraz przedstawić ustawę w Parlamencie, by móc jak najszybciej „ochronić konsumentów przed tą nieuczciwą praktyką”.

Do polityka odezwali się wyborcy, którzy potwierdzili, że nie mogli w okresie świątecznym kupić oczekiwanych konsol oraz komponentów do PC, więc Douglas Chapman zbadał sprawę. Teraz posiada niezbędną wiedzę, by móc walczyć z handlarzami oraz botami.

Źródło: https://www.psu.com/news/possible-uk-console-scalping-ban-is-gathering-steam/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych