PS5 może nie wrócić do sklepów do końca roku? Producenci konsol mają przegrywać w walce o wolne części

Gry
6069V
PS5 może nie wrócić do sklepów do końca roku? Producenci konsol mają przegrywać w walce o wolne części
Wojciech Gruszczyk | 08.02.2021, 14:01

Sony jest jednym z producentów, który mierzy się z dużymi problemami wyprodukowania nowych urządzeń, ale według najnowszego raportu – producent PS5 nie gromadzi odpowiedniej liczby części, by móc w następnych miesiącach zadbać o oczekiwaną liczbę nowych egzemplarzy PlayStation 5. Fatalna sytuacja ma trwać przez prawie cały 2021 rok.

Sony w zeszłym tygodniu potwierdziło, że choć stara się, jak tylko może, to problemy z dostępnością komponentów wpływają na produkcję PS5. Szefowa AMD twierdzi, że sytuacja może poprawić się w drugiej połowie roku, ale wiele na to wskazuje, że rzeczywistość może być znacznie gorsza.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redakcja Bloomberg otrzymała szczegóły od swoich źródeł, według których problemy z dostępnością konsol mają trwać do świąt Bożego Narodzenia w 2021 roku. Dziennikarze otrzymali konkretów od źródeł w łańcuchu dostaw komponentów i według szczegółów – producenci konsol przegrywają z gigantami technologicznymi w wyścigu o zabezpieczenie wolnych części.

„Branża sprzętu do gier jest przygotowana na to, że podaż pogorszy się, zanim poprawi się w 2021 roku, potencjalnie wpływając nawet na następny sezon świąteczny”.

Sony i Microsoft już od zeszłego roku nie potrafią wyprodukować odpowiedniej liczby konsol, ponieważ pandemia bardzo mocno wpłynęła na plany każdej korporacji. Teraz producenci zajmujący się stworzeniem półprzewodników są oblegani i części kupują firmy, które mogą zapłacić najwięcej.

Jak wiadomo Sony już teraz traci na każdej wyprodukowanej sztuce PS5, więc Japończycy nie mogą pozwolić sobie na jeszcze większe dokładanie do interesu. Sytuacja może także wpłynąć na ruchy Microsoftu, ale aktualnie Amerykanie nie potwierdzili, jak wygląda ich sytuacja z produkcją Xboksów Series X|S oraz ile kosztuje stworzenie nowych konsol.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/console-shortages-will-get-worse-before-they-get-better-due-to-ongoing-parts-shortages-report-claims/

Komentarze (225)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper