PS5 i problem z botami. Brytyjski polityk nawołuje do zmian systemu

News
2145V
PS5 i problem z botami. Brytyjski polityk nawołuje do zmian systemu
Wojciech Gruszczyk | 20.01.2021, 13:57

Wczorajsze wydarzenia z Wielkiej Brytanii ponownie są komentowane przez cały świat. PS5 zostało ponownie wykupione przez boty, więc kolejny raz pojawił się pomysł zmian w systemie, dzięki którym takie sytuacje nie będą możliwe.

Wystarczyło kilka minut, by cały nakład PS5 został wyprzedany, a ponad 2000 konsol trafiło do grupy korzystającej z popularnego bota. Sytuacja nie bez powodu wzburzyła graczy, ponieważ ograniczona dostępność do PlayStation 5 sprawia, że ceny konsoli są wciąż podbijane na aukcjach.

Wczorajsza sytuacja sprawiła, że Douglas Chapman, deputowany do parlamentu szkockiej Partii Narodowej, w rozmowie z dziennikarzem BBC Radio 4 nawoływał do jak najszybszych zmian – jego zdaniem problemy z dostępnością urządzeń są wykorzystywane przez boty:

„Nie daje to zwykłemu konsumentowi sprawiedliwego dostępu do rynku... Jest to po prostu niesprawiedliwe dla zwykłej osoby, która chce zagrać w swoją grę lub dać dziecku prezent na święta. Ta sytuacja będzie się tylko pogarszać”

Douglas Chapman zamierza jak najszybciej przedstawić w parlamencie swój projekt ustawy, która pokaże problem i zaproponuje działanie – aktualna reakcja rządu jest jego zdaniem rozczarowująca. Polityk jest przekonany, że niedogodności będą się pogłębiać i trzeba jak najszybciej zająć się wykupowaniem produktów przez boty.

Już w zeszłym roku Brytyjczycy zastanawiali się nad sytuacją i pojawiał się pomysł zakazania wykorzystywania botów do internetowych zakupów. Jak jednak widać – tygodnie mijają, a temat wciąż powraca.

Źródło: https://www.psu.com/news/uk-politicians-push-for-bot-ban-amidst-ps5-uk-stock-shortages/

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych