Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2021 13:59
PS5 DualSense Back Button Attachment
2417V

PS5 podąży drogą PS4. Sony przygotowuje Back Button Attachment do DualSense

DualSense od PS5 oferuje szereg nowoczesnych funkcji, ale kontroler nie otrzymał dodatkowych przycisków. Sony może jednak szybko naprawić swój błąd dostarczając na rynek Back Button Attachment do kontrolera z PlayStation 5.

Zapowiedź Back Button Attachment była sporym zaskoczeniem, ale dodatkowe przyciski do DualShocka 4 zostały ciepło przyjęte przez wielu graczy. W swoim czasie chwaliłem propozycję, a nawet zastanawialiśmy się, czy element będzie kompatybilny z PlayStation 5.

Jak wiadomo Sony znacząco odświeżyło bryłę z pada do PS5, więc niezbędne jest przygotowanie nowego Back Button Attachment. Japończycy mogą szybko naprawić swój błąd oferując graczom nową wersję przycisków – szczegóły urządzenia zostały odnalezione w ostatnim patencie korporacji. Tak prezentują się informacje:

„Dodatek do kontrolera zawiera obudowę, która mechanicznie łączy się z korpusem kontrolera. Kształtna powierzchnia obudowy jest skonfigurowana tak, aby dopasować się do dolnej części pada.”

W patencie znajduje się także wzmianka o personalizacji „wielu przycisków” przez dołączony interfejs, czyli propozycja powinna działać na identycznych zasadach, jak pierwszy Back Button Attachment.

Pozostaje tylko czekać na ujawnienie sprzętu – może Sony zdecyduje się na pokazanie Back Button Attachment z nowymi panelami? Jestem przekonany, że wielu graczy chciałoby sięgnąć po oficjalne części, by upiększyć swoje PS5.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-dualsense-back-button-attachment-patent-filed-by-sony/

Tagi: Back Button Attachment dualsense playstation 5 ps5