PS5 zmierza na kolejny rynek. Pomimo problemów z brakiem sprzętu, korporacja przygotowuje się do premiery

Gry
1702V
PS5 zmierza na kolejny rynek. Pomimo problemów z brakiem sprzętu, korporacja przygotowuje się do premiery
Wojciech Gruszczyk | 08.02.2021, 20:48

Sony nie przejmuje się brakami PS5 w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Japonii. Korporacja szykuje się do premiery na kolejnym, niezwykle dużym rynku, który może okazać się kluczowy dla działań całego SIE.

Według najnowszych doniesień, problemy z dostępem do PlayStation 5 mogą trwać nawet do końca roku, ale Japończycy najwidoczniej nie zamierzają zmieniać planów i szykują się na podbój kolejnego rynku.

Sony Interactive Entertainment w drugim kwartale 2021 roku wprowadzi PS5 do Chin. Informację potwierdzili Tatsuo Eguchi i Soeda Takehito, czyli kolejno prezes i wiceprezes SIE Shanghai. Trzeba na pewno zaznaczyć, że PlayStation 5 zostało oficjalnie dopuszczone do sprzedaży w tym kraju już w grudniu zeszłego roku, ale jak wiadomo Sony ze względu na problem z brakiem urządzeń, zdecydowało się opóźnić premierę konsoli w niektórych regionach.

Daniel Ahmad, starszy analityk Niko Partners, potwierdza jednak, że PS5 ma wkrótce trafić do Chin i prawdopodobnie w tym wypadku od premiery konsola otrzyma blokadę regionalną. Aktualnie Chińczycy mają importować PlayStation 5 z między innymi Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

Sytuacja jest na pewno ciekawa ze względu na problemy z dostępnością PlayStation 5. Trudno powiedzieć, ile dokładnie sztuk zostanie przygotowanych na nowy rynek, ale w tym wypadku firma musi zadbać o specjalne wersje urządzeń, które nie będą łączyć się z globalnym PlayStation Store.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-will-launch-in-china-in-the-second-quarter-of-2021/

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper