Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2021 19:12
E3 2021
663V

E3 2021 może zapewnić „wiele konferencji”, ale Summer Game Fest także powróci

Latem możemy oglądać wiele konferencji od wydawców i deweloperów z całego świata. Organizatorzy E3 chcą zapewnić cyfrowe wydarzenie z wieloma konferencjami, ale najwidoczniej Summer Game Fest również powróci.

W 2020 roku pandemia pokrzyżowała plany organizatorów E3. Entertainment Software Association nie zorganizowało wydarzenia w Los Angeles, a nawet nie zdołało poprowadzić cyfrowej imprezy, ale firma chce wrócić i szuka partnerów.

ESA wysłało dzisiaj wiadomości do deweloperów oraz wydawców, w której firma proponuje zorganizowanie specjalnych sesji live-stream. Show ma się odbyć w dniach od 15 do 17 czerwca i w planach E3 jest zorganizowanie „wielu dwugodzinnych sesji”, podczas których moglibyśmy zobaczyć nowe gry, a nawet odbyłoby się rozdanie nagród i mniejsze pokazy.

Firma chce przedstawić pełny harmonogram oraz zaprosić graczy na testowanie gier za pomocą cyfrowych platform. Dziennikarze także otrzymaliby szansę spotkania z deweloperami oraz zagrania w specjalne wersje demonstracyjne.

Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ ESA ze względu na problemy musi szukać partnerów – Electronic Arts, Sony czy też Activision zrezygnowało ze współpracy z firmą, więc aktualnie organizatorzy szukają korporacji zainteresowanych cyfrowymi targami.

Redakcja VGC otrzymała wiadomość od dużego wydawcy, który potwierdził, że nie zamierza płacić „sześciocyfrowych sum”, by dołączyć do harmonogramu E3 i woli organizować własne pokazy. Wkrótce ESA chce przedstawić pierwsze szczegóły imprezy oraz wstępną listę firm zainteresowanych uczestnictwem w E3 2021.

Trzeba na pewno dodać, że Geoff Keighley najwidoczniej nie zamierza czekać i pewnie właśnie z powodu ruchów ESA, na Twitterze Summer Game Fest pojawiła się krótka wiadomość. Możemy spodziewać się, że także w tym roku odbędzie się letni festiwal.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/e3-pushes-forward-with-plans-for-a-digital-2021-event/

Tagi: e3 E3 2020 E3 2021 Geoff Keighley Summer Game Fest