Iza Łęcka Iza Łęcka 08.02.2021 10:45
PS5 konsola Sony
2252V

PS5 rajem dla handlarzy. Firmy zarabiają więcej niż Sony

PS5 cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, a każda wolna sztuka trafia w ręce graczy lub handlarzy. Grupy zaczęły specjalizować się w wykupowaniu urządzeń japońskiego producenta, bowiem jest to niezwykle dochodowy interes.

Sony opublikowało raport finansowy, w którym podane zostały pierwsze wyniki sprzedaży PlayStation 5. Niestety, włodarze firmy potwierdzili problemy z dostępnością urządzenia, którymi starają się zaradzić, zapewniając kolejne zestawy PS5.

Już wcześniej informowaliśmy, że PlayStation 5 i Xbox Series X zapewniły nieuczciwym handlarzom miliony dolarów zarobku, tymczasem jak się okazuje, aktualnie tylko oni czerpią zysk ze sprzedaży nowej generacji. Japończycy oficjalnie ujawnili, że dokładają do każdej wyprodukowanej konsoli.

Jak celnie dostrzega redakcja T3, w obecnej sytuacji tylko handlarze zarabiają na sprzedaży PS5 a jak wiadomo mogą gromadzić nawet miliony dolarów. Z ostatnich doniesień wiemy także, że poprzez boty realizowane są transakcje na tysiące sprzętów udostępnianych w ofertach. Problem negatywnie wpływa na Sony, ponieważ urządzenia nie trafiają bezpośrednio do użytkowników, którzy mogliby kupować kolejne gry, tym samym zapewniając producentowi niezbędny zysk.

Aktualnie japoński gigant nie może dostarczyć na rynek więcej kompletów PlayStation 5, konsole są wciąż wykupywane przez cwanych pośredników, którzy wstrzymują rynek, zawyżając ceny, przez co przedsiębiorstwo nie zarabia – nie tylko na sprzedaży konsol, ale w następnej kolejności na grach oraz akcesoriach.

Źródło: https://www.t3.com/us/news/ps5-scalpers-are-making-more-money-off-the-playstation-5-than-sony-is

Tagi: playstation playstation 5 ps5 sony