Sony: „robimy wszystko, co w naszej mocy”, by przygotować więcej PS5. Firma potwierdza problemy

News
8564V
Sony: „robimy wszystko, co w naszej mocy”, by przygotować więcej PS5. Firma potwierdza problemy
Wojciech Gruszczyk | 06.02.2021, 04:04

Sony ujawniło dzisiaj wyniki sprzedaży PS5, ale nie możemy liczyć, że w najbliższym czasie pojawi się w sklepach wiele nowych sztuk PlayStation 5. Firma przedstawiła prognozy i mówi o problemie przygotowania kolejnych egzemplarzy.

Japońska korporacja przedstawiła dzisiaj pierwsze wyniki sprzedaży PS5, ale nie jest sekretem, że firma nie mogła osiągnąć lepszego rezultatu. Wszystkie egzemplarze PlayStation 5 są wyprzedane, a przedstawiciele Sony podczas spotkania z inwestorami potwierdzili problemy związane z przygotowaniem kolejnych sztuk konsoli.

Hiroki Totoki nie ukrywał, że zainteresowanie PlayStation 5 przekroczyło oczekiwania Sony, ale jednocześnie firma walczy, by zadbać o kolejne egzemplarze:

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, abyśmy mogli dostarczyć, jak najwięcej jednostek w jak najwcześniejszym terminie”

Dyrektor finansowy firmy jednocześnie zaznaczył, że korporacja mierzy się z dużym problemem, ponieważ aktualnie brakuje komponentów. Szefowa AMD wspominała, że dopiero w drugiej połowie 2021 roku sytuacja może się poprawić i w tym czasie producenci będą mogli wrzucić na rynek więcej egzemplarzy sprzętów.

Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że choć Sony do 31 grudnia 2020 roku zapewniło 4,5 mln egzemplarzy PlayStation 5, to do 31 marca 2021 roku firma chce osiągnąć lub przekroczyć 7,6 mln sztuk konsoli. W rezultacie od 1 stycznia do końca roku finansowego na rynku pojawi się około 3,1 mln PS5, czyli jeszcze mniej niż pod koniec 2020 roku.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-03/sony-boosts-forecasts-as-profits-smash-estimates

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper