PS5 i Xbox Series X nie wrócą szybko do sprzedaży. AMD potwierdza fatalną wiadomość

News
9737V
PS5 i Xbox Series X nie wrócą szybko do sprzedaży. AMD potwierdza fatalną wiadomość
Wojciech Gruszczyk | 30.01.2021, 04:04

Nie możemy liczyć na szybkie dostawy wielu sztuk PS5 i Xboksów Series X do sklepów. AMD potwierdziło fatalną wiadomość, która może wpłynąć na plany zakupowe wielu graczy. W najbliższych tygodniach nie liczcie na łatwy dostęp do nowych konsol.

AMD opublikowało najnowszy raport finansowy, w którym korporacja potwierdza, że przekroczyła swoje dotychczasowe rekordy dochodów. Kapitalne wyniki udało się uzyskać dzięki bardzo mocnemu, 4. kwartałowi, podczas którego na rynek trafiło wiele urządzeń napędzanych przez korporację – PlayStation 5, Xboksy Series X|S oraz procesory i karty graficzne AMD.

Lisa Su, dyrektor generalna firmy, potwierdziła, że braki w dostawach urządzeń (konsol i komponentów PC) będą trwać do drugiej połowy 2021 roku – najbardziej dotkniętymi brakami będą PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S.

Sytuacja ma zmienić się za kilka miesięcy, gdy zostaną uruchomione nowe moce produkcyjne i fabryki będą mogły dostarczyć części do urządzeń Sony, Microsoftu oraz samego AMD.

Jeśli więc planowaliście kupić PlayStation 5 lub Xboksy Series X|S w okolicy marca-kwietnia, to powinniście zmienić plany lub szykować się na dalszą walkę o wolne sztuki. Trudno w zasadzie powiedzieć, kiedy sytuacja się poprawi.

Udało się Wam dostać PS5? Sprawdźcie najnowszą ofertę PS Plus oraz zobaczcie długi materiał z Destruction AllStars.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ps5-xbox-series-x-and-pc-part-shortages-wont-end-soon-says-amd/1100-6486800

Komentarze (237)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper