PS5 może mieć poważny problem przez handlarzy. Sytuacja może wpłynąć na całą generację

Gry
4464V
PS5 może mieć poważny problem przez handlarzy. Sytuacja może wpłynąć na całą generację
Wojciech Gruszczyk | 17.12.2020, 15:25

Jeszcze przez kilka miesięcy nie będziemy mogli mówić o normalnym dostępie do PlayStation 5, co może bardzo negatywnie wpłynąć na dalsze ruchy całego Sony. Japończycy nie spodziewali się działań handlarzy, przez które korporacja ma odczuwać problemy przez następne lata.

Pod koniec stycznia na polskim rynku mają pojawić się kolejne egzemplarze PlayStation 5, ale według przedstawionych informacji – wciąż nie możemy liczyć na bezproblemowy dostęp do urządzenia. Handlarze korzystający z botów mogą ponownie wpłynąć na rynek, co może mieć bardzo złe konsekwencje dla całego Sony.

Redakcja Bloomberg podjęła bardzo ciekawy temat – jak wiadomo producenci konsol na początku nie mogą liczyć na wielki zarobek z każdej sprzedanej konsoli, więc ewentualne straty są pokrywane przez sprzedaż gier. Sytuacja jednak inaczej wygląda w momencie, gdy handlarze wykupują konsole, ponieważ urządzenia nie trafiają do klientów i zainteresowani nie sięgają po produkcje.

Na japońskim rynku Sony w pierwszym miesiącu sprzedało około 213 000 konsol, ale tylko 63 000 gier w fizycznej dystrybucji. W normalnej sytuacji – klienci powinni sięgnąć po podobną liczbę tytułów, jak urządzeń (niemal 1:1). Nawet nie znając dokładnych rezultatów z cyfrowej dystrybucji, analitycy są przekonani, że negatywny wskaźnik może wpłynąć na kolejne ruchy Sony.

Bloomberg podkreśla, że każdy producent sprzedaje urządzenia ze stratą odrabiając wynik za pomocą pozycji, ale Sony nie może aktualnie na to liczyć. Kazunori Ito z Morningstar Research jest przekonany, że „PlayStation 5 może stracić decydującą szansę, by wyjść na dobrą, sprzętową spiralę wzrostu”.

Dziennikarze otrzymali także wiadomość od „jednego z największych, japońskich wydawców”, który rozważał przełożenie premiery swoich tytułów na PS5, ponieważ aktualnie liczba posiadaczy tej platformy jest zbyt mała.

Według wcześniejszego raportu redakcji Bloomberg, Sony ma problem z przygotowaniem odpowiedniej liczby PS5, ponieważ producent napotkał na niedogodności związane z wyprodukowaniem procesorów, ale trzeba podkreślić, że japońska korporacja zaprzeczyła tej informacji.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-scalpers-are-threatening-the-long-term-health-of-the-console-report-claims/

Komentarze (153)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper