Final Fantasy XIV z datą premiery na PS5 i nowym DLC! Pełnoprawny debiut gry poprzedzi okres otwartej bety

News
1629V
Final Fantasy XIV z datą premiery na PS5 i nowym DLC! Pełnoprawny debiut gry poprzedzi okres otwartej bety
Kajetan Węsierski | 06.02.2021, 11:30

Bardzo lubiana odsłona kultowej serii Final Fantasy już niedługo pojawi się na PlayStation 5 - informację przekazano podczas oficjalnego pokazu, który miał miejsce w nocy.

Seria Final Fantasy cieszy się cały czas niebywałą popularnością, a warto odnotować, że plany odnośnie do jej rozwoju są ogromne. Wszystko dzięki świetnemu odświeżeniu serii (niedawno dowiedzieliśmy się, że wyjdziemy poza granice Midgaru) oraz planach na kolejną, pełnoprawną część, a więc Final Fantasy XVI. Pewne jest to, że twórców czeka naprawdę zapracowany rok.

Teraz, podczas specjalnego wydarzenia poświęconemu Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, poznaliśmy datę startu otwartych beta testów gry na PS5! Te mają ruszyć już 13 kwietnia 2021 roku. Co ważne, gracze, którzy mają już konto w grze zarejestrowane na PS4, mogą pobrać i zagrać w aktualizację na next-gena bez dodatkowych opłat - oczywiście wciąż wymagana jest miesięczna subskrypcja.

O czym także warto napomknąć, przy okazji wielkiego ogłoszenia premiery na PlayStation 5, zapowiedziano zupełnie nowe DLC do gry! Final Fantasy XIV Endwalker, bo taki jest jego tytuł, zadebiutuje jesienią 2021 roku i ma zapewnić dwie świeże profesje. Bez wątpienia będzie to ogromna gratka dla wszystkich fanów i jednocześnie powód, by wrócić do świata MMO, który być może zdążył się jakimś cudem znudzić.

Rzućcie okiem na zapowiedzi, które mogliśmy oglądać w nocy. Pierwsza traktuje oczywiście o premierze na nową generację konsol Sony, a druga streszcza, co dostaniemy przy okazji nowego rozszerzenia!

Źródło: https://www.dualshockers.com/final-fantasy-xiv-ps5-open-beta-release-date/

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych