Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 31.01.2021 08:30
Final Fantasy 7 Remake 2 zapowiedź
1857V

Final Fantasy 7 Remake 2 pokaże nam świat poza Midgarem. Twórcy chcą zaoferować podobną jakość odświeżenia

Square Enix ma bardzo ambitne plany odnośnie do nadchodzącej, kolejnej odsłony odświeżenia kultowej gry z serii Final Fantasy. Jakość ma zostać podtrzymana.

Final Fantasy VII Remake to bez wątpienia jedna z najlepszych gier ubiegłego roku. Odświeżenie okazało się naprawdę udane, a jakość i poziom samego projektu spełniły oczekiwania sporego grona fanów pierwotnej odsłony z 1997 roku. Teraz wszyscy czekają na potencjalne usprawnienie pod kątem PlayStation 5 oraz oczywiście kontynuowanie znakomitej przygody w drugiej części.

Podczas odbywającego się wczoraj panelu CEDEC + Kyushu 2020 Online jeden z reżyserów Final Fantasy VII Remake, Naoki Hamaguchi, a także producent gry, Yoshinori Kitase, opowiedzieli o nadchodzącej kontynuacji i tym, jakie mają wobec niej plany. Choć w gruncie rzeczy nie powiedziano nic zaskakującego, można z całym przekonaniem stwierdzić, że dostaliśmy garść ważnych zapewnień:

Tworząc FF7R, zdecydowaliśmy, że cała gra toczy się w Midgarze i stworzyliśmy tam realistyczny świat. W drugiej części chcemy postawić na szczegóły i pozwolić użytkownikom, aby doświadczyli reszty świata w takim stopniu, jak doświadczyli Midgaru.

Można więc powiedzieć, że oficjalnie potwierdzono fakt, iż uraczymy resztę świata, który znamy z oryginalnego Final Fantasy VII. Bez wątpienia będzie to wspaniałe przeżycie dla pamiętających tamtą część, a jeśli uda się oddać wszystko z taką pieczołowitością, jak w przypadku samego Midgaru, możemy nastawiać się na ogromny hit - o jakość fabuły nie musimy się martwić. 

Źródło: https://twistedvoxel.com/final-fantasy-7-remake-devs-plans-world-sequel/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix